Yukos Finance продано

Власником Yukos Finance став "Промнефтьстрой"

Аукціон з продажу ЮКОС
Lenta.ru
Російський фонд федерального майна 15 серпня завершив розпродаж майна НК "ЮКОС", реалізувавши "дочку" банкрота Yukos Finance B.V., що володіє зарубіжними активами ЮКОСа
Власником компанії Yukos Finance B.V. (зареєстрованої в Голландії дочірньої структури визнаного банкротом ВАТ НК "ЮКОС") стало ТОВ "Промнефтьстрой", ідеться в розповсюдженому в понеділок повідомленні прес-секретаря конкурсного управляючого ВАТ НК "ЮКОС" Миколи Лашкевича.

"У присутності голландського нотаріуса на території Нідерландів конкурсний керівник ВАТ НК "ЮКОС" Едуард Ребгун і керівник ТОВ "Промнефтестрой" Стівен Лінч підписали нотаріальний акт з метою оформлення переходу права власності на акції Yukos Finance B.V. за голландським законодавством," – ідеться в прес-релізі.

ТОВ "Промнефтьстрой" 15 серпня 2007 року було визнано переможцем аукціону з продажу акцій (в кількості 242,399 тисячі штук) компанії Yukos Finance B.V. "Промнефтьстрой" запропонував за акції 7,838 мільярди рублів.

Відповідно до умов продажу, продавець і переможець були зобов'язані забезпечити підписання цього документу в максимально короткі строки з дати сплати переможцем остаточного платежу.

"Голландському нотаріусу були надані всі документи, необхідні для здійснення даної процедури. Крім того, в компанію і в голландський суд було направлено повідомлення про продаж акцій переможцю з інструкцією про внесення відповідних змін у реєстр акціонерів компанії," – йдеться в повідомленні.

З цієї миті зобов'язання конкурсного керівника з передачі акцій вважаються виконаними. Відповідальність за подальші дії по оформленню права власності переможця на акції компанії несе новий власник компанії.

Російський фонд федерального майна 15 серпня завершив розпродаж майна НК "ЮКОС", реалізувавши "дочку" банкрота Yukos Finance B.V., що володіє зарубіжними активами ЮКОСа. До аукціону вважалося, що ТОВ "Промнефтьстрой" є структурою "Роснефти". Проте після перемоги "Промнефтьстроя" у аукціоні представники "Роснефти" заявили, що "Роснефть" участі в торгах не брала.

Пізніше Стівен Лінч, що представляв на аукціоні інтереси "Промнефтьстроя", пояснив цю колізію тим, що дану структуру придбала у "Роснефти" компанія "Монте-Валле", засновником якої він і є.

Представник "Монте-Валле" не зміг пояснити причину покупки окремої структури для аукціону, а не участь у ньому під своїм ім'ям. Експерти вважають, що ця операція була зроблена "Роснефтью" для захисту від можливих позовів з боку зарубіжних акціонерів ЮКОСа.

Коли будуть врегульовані судові розгляди, що стосуються цих активів, "Роснефть" може купити їх у "Монте-Валле", заплативши невелику премію за юридичну роботу, сказав РІА Новости начальник аналітичного відділу ГИК "Велес Капитал" Михайло Зак.

Суд Амстердама 31 жовтня розгляне позов топ-менеджерів Yukos Finance, що оспорюють їх звільнення конкурсним керівникам ЮКОСа Едуардом Ребгуном. На думку колишніх директорів Yukos Finance, у конкурсного керівника немає прав звільняти менеджмент у зарубіжних компаніях.

В оголошенні про продаж Yukos Finance, зокрема, йшлося, що відносно компанії існують визнані голландським судом по позовах кредиторів вимоги, не виконані компанією. У забезпечення цих вимог рішенням суду Амстердама на акції накладені виконавчі стягнення. У документі пояснюється, що продаж Yukos Finance не може яким-небудь чином ущемляти права голландських кредиторів по задоволенню в Нідерландах своїх вимог до компанії, при цьому голландські кредитори можуть мати нагоду не визнати і оспорювати продаж акцій Yukos Finance в результаті аукціону.

На думку самого Yukos Finance, конкурсний керівник НК "ЮКОС", згідно з законами Нідерландів, не може надати потенційним покупцям Yukos Finance законне право на володіння акціями цієї компанії.
Одним з основних активів Yukos Finance є 49% акцій словацької трубопровідної компанії Transpetrol.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: