"Юліну тисячу" знову почнуть виплачувати у червні

Протягом цього року Кабмін планує повернути вкладникам радянського Ощадбанку 250 мільйонів гривень. Це набагато менше, ніж минулого року.

На початку червня цього року Кабінет міністрів відновить виплату громадянам України компенсацій за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР.

Про це заявив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"Ми з початку червня розпочнемо ці виплати", – пообіцяв він.

У той же час, урядовець не уточнив, коли гроші, виділені з держбюджету на проведення виплат, будуть переказані на рахунки Ощадбанку і компанії "Оранта".

Уманський додав, що всі роботи будуть проводитися відповідно до графіку.

Нагадаємо, у квітні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла відновити компенсацію знецінених радянських вкладів після президентських виборів.

У березні виплати знецінених вкладів жорстко розкритикували представники Рахункової палати. За словами її голови Валентина Симоненка, компенсація радянських вкладів за рахунок зовнішніх запозичень призвела до того, що Україна втратила 5 мільярдів гривень.

Всього в минулому році Ощадбанк виплатив компенсацій на суму близько 6 мільярдів гривень. Гроші отримали більше 6 мільйонів людей, тоді як до реєстру вкладників, чиї гроші знецінилися після розвалу СРСР, входять 12 мільйонів осіб.

Цього року на компенсацію радянських вкладів передбачено 250 мільйонів гривень. Згідно урядовій постанові від 20 травня, 87 мільйонів гривень передбачено направити тим вкладникам, які не отримали своїй компенсацій минулого року. Сума компенсації для них не може перевищувати 1000 гривень на одного вкладника.

На виплати компенсацій спадкоємцям вкладників, які померли в 2005-2008 роках і не одержали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень, а також померлих у 2009 році, передбачено 157 мільйонів гривень. В цьому випадку сума компенсації не може перевищувати 500 гривень.

Ще 6 мільйонів гривень уряд направить на виплати компенсацій спадкоємцям застрахованих осіб або страхувальників, які померли в 2006-2008 роках і не одержали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень, а також померлих у 2009 році. Сума виплат за вказаною статтею також не може перевищувати 500 гривень.

Усі кошти будуть переказані на рахунки Ощадбанку і НАСК "Оранта".

"Оранта" переказує кошти, які надійшли на її рахунок, обласним і міським дирекціям, а також страховим компаніям "Дніпро", "Оранта-Січ", "Астарта", "Орадон" і "Оранта-Лугань" для цих виплат.

Виплати планується провести до 25 грудня 2009 року.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє знову видавати "юліну тисячу" після виборів

На виплатах радянських вкладів Україна втратила 5 млрд.

"Ощадбанк" вимагає від пенсіонерки повернути "Юліну тисячу"

Уряд забрав гроші в радянських вкладників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: