Юра Єнакієвський домігся закриття справи через бездіяльність ГПУ

Йому інкримінували незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків.

Адвокати домоглися закриття кримінального провадження щодо розкрадання коштів, виділених за Кіотським протоколом, колишнім регіоналом Юрієм Іванющенком, який відомий як Юра Єнакієвський.

Як пишуть "Наші гроші" з посиланням дані з Реєстру судових рішень, справа стосувалася розкрадання "кіотських грошей" фірмами Юрія Іванющенка у часи президентства Віктора Януковича.

Іванющенку інкримінували незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків та організацію заволодіння 170 млн грн. державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Як пише видання, суд постановив закрити провадження від 21 лютого 2015 року. Справу закрили через "бездіяльність прокурора" Юрія Столярчука.

"У зв'язку із неналежним здійсненням своїх обов'язків, прокурор, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42015000000000207 не забезпечив швидке, повне та неупереджене розслідування вказаного кримінального правопорушення", - сказано у документі.

Адвокат вказав на недодержання заступником генпрокурора Юрієм Столярчуком розумного строку розслідування кримінального провадження і на те, що докази для доведення вини Іванющенка досі не встановлені, а підозру йому 29 грудня 2014 року ГПУ винесла передчасно.

Суд зобов'язав прокурора Генпрокуратури впродовж 3 днів з моменту ухвали (тобто до 30 січня) закрити кримінальне провадження. Ухвала ця оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що у січні минулого року екс-нардеп від Партії регіонів Юрій Іванющенко був оголошений у розшук. Інформація про нього була розміщена на сайті МВС України у розділі "Особи, які переховуються від органів влади".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: