Ющенко дав 10 днів на порятунок банків

Президент закликав уряд і Нацбанк прискорити втручання держави в банківський сектор.

Президент занепокоєний тим, що після того, як 5 січня завершилася перевірка першої групи з 17 банків, до сьогодні, незважаючи на те, що деякі з цих банків потребують рекапіталізації, реальних кроків з її здійснення немає.

Про це повідомив під час брифінгу перший заступник глави Секретаріату президента - представник президента у Кабінеті міністрів Олександр Шлапак.

При цьому, за словами Шлапака, президент підкреслює, що активне втручання держави у проблемні банки в інших державах привело до того, що ситуацію у банківському секторі вдалося утримати, хоча вона була не менш, а іноді і більш складною, ніж склалася в Україні.

Чиновник повідомив, що президент поставив завдання провести координаційні наради і завершити підготовку нормативної бази для проведення процедури рекапіталізації, і у тому разі, якщо виникне потреба, підготувати зміни до законодавства, з тим, щоб не пізніше ніж у 10-денний термін розпочати реальну процедуру рекапіталізації українських банків.

При цьому Шлапак запевнив у тому, що НБУ поки що не звертався з офіційним запитом до уряду щодо рекапіталізації хоча б якихось банків. Таким чином, будь-які опубліковані списки таких банків треба вважати неправдивими.

"Позиція президента наступна: всі українські банки, які на сьогодні мають велику кількість вкладників і перед якими відповідним чином держава несе зобов'язання, повинні бути підтримані через системну рекапіталізацію", - наголосив Шлапак.

Нагадаємо, 25 березня в.о. міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що початок процедури рекапіталізації банків затягується через те, що Нацбанк все ще не склав список банків, які потребують допомоги. За його словами, згідно закону, саме Нацбанк повинен подавати такий список, і лише після цього уряд може розпочинати процедуру рекапіталізації.

Читайте також:

СП: українським банкам вже стало краще. Черга за населенням

В українців "на руках" 60 мільярдів доларів

Восени Україну накриє хвиля банкрутств

Уряд і Нацбанк не змогли домовитися, які банки рятувати

ВідеоЮщенко дав 10 днів на порятунок банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: