Ющенко: долара за 6 гривень бути не може

Президент переконаний, що встановити курс 6-6,50 грн/дол не зможе будь-який голова Нацбанку.

Президент України Віктор Ющенко розкритикував позицію прем’єр-міністра Юлії Тимошенко стосовно оптимального, на її думку, курсу гривні у 6-6,50 грн/дол. За словами глави держави, не знайдеться жоден голова НБУ, який таке зробить.

На зустрічі з журналістами у п’ятницю президент зазначив, що на сьогоднішній день практично неможливо профінансувати дефіцит бюджету у розмірі 70 млрд. грн.

"Повірте, я не знаю банкіра, який профінансував би 70 млрд., якщо у нього є діти і елементарна відповідальність", - сказав Ющенко.

Він пояснив, що для встановлення курсу 6 грн. за 1 дол. необхідно залучити до України близько 15 млрд. доларів.

"Є фахівці, які це можуть зробити, – схилити весь світовий ринок, щоб вони сьогодні прийшли з 15 млрд. до України? Думаю, що немає", - заявив президент.

Крім того, він наголосив на необхідності зробити все можливе для того, щоб Національний банк був поза політикою.

За словами Ющенка, саме скандал навколо НБУ призводить до негативних фінансових наслідків.

"Розборки, які були у понеділок навколо Національного банку, за два дні з балансу банківської системи вивели 3,2 млрд. грн.", - заявив президент.

Він підкреслив, що причина нестабільного курсу гривні - глибока політизація діяльності НБУ, яка, у свою чергу, формує недовіру до національної валюти.

Ющенко додав, що Нацбанк зі всіх інституцій зробив найменше помилок у контексті стабілізації курсу гривні. Але нестабільний курс також зумовлений психологічним фактором, який, в свою чергу, викликаний тим, що "йдуть атаки на Нацбанк з високих щаблів".

Дії голови Нацбанку Володимира Стельмаха, на думку президента, "викликають довіру". А от прем'єр-міністра він звинувачує в тому, що вона дискредитує Нацбанк, керуючись партійною та політичною доцільністю. "Зараз йдуть атаки на Нацбанк з однією метою - мати доступ до станка", - заявив глава держави.

Він також повідомив, що, на його думку, Нацбанк не повинен прагнути встановити той чи інший курс гривні по відношенню до іноземної валюти, його завдання - забезпечувати стабільність національної валюти. Тому якщо існує тенденція до коливання курсу, то Нацбанк не може протистояти цьому.

Читайте також:

Ющенко прогнозує Україні мінусовий розвиток економіки
Україна втрачає валютні резерви
Нацбанк витратив майже 1,5 млрд. дол. на стабілізацію гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: