Ющенко доручив забрати ліцензії в шести "брудних" банків

Президент обговорив проблему корупції в банківському секторі з головами Служби безпеки та Нацбанку. Було вирішено жорстко карати банківських корупціонерів.

Віктор Ющенко, Володимир Стельмах, Валентин Наливайченко
Офіційний сайт Президента України
На доручення президента НБУ буде позбавляти ліцензії кілька банків
Президент Віктор Ющенко перед початком свого офіційного візиту до Ватикану в аеропорту "Бориспіль" провів зустріч із головою Служби безпеки Валентином Наливайченком і головою Національного банку Володимиром Стельмахом.

Головною темою зустрічі стала проблема подолання корупції в банківській сфері України.

Зустріч стала продовженням розмови про останні результати боротьби зі злочинами в банківській сфері, яку глава держави та керівник СБУ провели у п'ятницю, 29 травня. Тоді нагадаємо, Наливайченко доповів президенту про масштабну спецоперацію з викриття законспірованого конвертаційного центру, який займався протиправним оберненням у готівку безготівкових грошових коштів та надавав послуги з мінімізації обов'язкових платежів до держбюджету близько 300 підприємствам у різних регіонах України.

За інформацією Служби безпеки, в незаконних оборудках брали участь 20 фіктивних підприємств, рахунки яких були відкриті в шести банках. Щомісячний обіг коштів в учасників оборудки становив близько 30 мільйонів доларів.

Після доповіді Ющенко доручив невідкладно розпочати роботу з НБУ щодо позбавлення банків, які вели незаконну діяльність, валютних та інших ліцензій.

На зустрічі у понеділок глава держави також закликав вжити заходів для миттєвого усунення корупційних схем. "Ті задокументовані акти порушених фінансових правил, які призводили до дестабілізації гривні і системної роботи, повинні бути миттєво оцінені. Дії НБУ і СБУ повинні бути блискавичною реакцією на ці брудні сценарії", – сказав Ющенко.

"Ми повинні показати, що до таких злочинів реакція буде безпощадною", – додав президент і висунув вимогу завершити розслідування справ у якомога коротші терміни.

Нагадаємо, у п'ятницю Валентин Наливайченко також назвав частину із шести банків, які підозрюються у проведенні незаконних оборудок. Це  "АктаБанк", банк "Даніель", банк "Юнекс". Банків із першої двадцятки в цьому "чорному списку" немає.

Крім того, стало відомо, що Віктор Ющенко має намір скликати нараду, присвячену ситуації з порушенням законодавства в банківській сфері, на яку будуть запрошені представники близько 30 банків.

Читайте також:

СБУ: шість українських банків причетні до відмивання грошей

НБУ назвав перші три банки, які потраплять під рекапіталізацію

Криза спорожнила українські банки на 100 мільярдів

Нацбанк просить Ющенка дозволити забирати житло у боржників

ВідеоПрезидент про корупцію у банках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: