Ющенко: гривня падає через поганий бюджет

Президент доручив керівництву Нацбанку якомога швидше вирішити проблему нестабільного курсу національної валюти.

Президент Віктор Ющенко вважає, що курс гривні знижується через дефіцит державного бюджету України на 2009 рік.

Про це він заявив на зустрічі з головою Національного банку Володимиром Стельмахом. Глава держави та керівник НБУ обговорили ситуацію на валютному ринку, першочергові заходи, необхідні для стабілізації гривні, стан рефінансування та рекапіталізації банків.

Ющенко висловив переконання в тому, що об'єктивних підстав для падіння курсу гривні немає. "Сьогодні немає факторів, які можуть негативно впливати на стабільність курсу гривні, окрім одного - некерованого дефіциту бюджету. Але це питання дуже легко виправляється - участю Національного банку чи неучастю, підтримкою слабкої чи жорсткої бюджетної політики України. Все має бути підпорядковано одному - стабільності національних грошей", - підкреслив президент.

Коментуючи поведінку НБУ в цьому питанні, він висловив стурбованість тим, що Нацбанк є єдиним покупцем облігацій внутрішньої державної позики, на що витратив 36 мільярдів гривень. "Ця позиція є серйозною небезпекою щодо дестабілізації гривні", - вважає глава держави.

Він запропонував спільно напрацювати тактичні кроки Нацбанку щодо фінансування місцевого та державного бюджетів, а також обговорити низку заходів для відновлення довіри населення до гривні. "Ваше завдання - це стабільні гроші. Це єдина місія Національного банку. Фактори, які класично впливають на стабільність гривні, в Україні відсутні. Є одна проблема - дефіцит бюджету", - наголосив Ющенко.

Він також висловив невдоволення тим, як НБУ проводить рефінансування банківської системи. Негативним прикладом, що засвідчує її непрозорість, Ющенко вважає рефінансування групи банків, які, на його переконання, були обґрунтовано звинувачені у спекулятивних операціях з метою завищення курсу.

Президент нагадав, що з представниками цих банків відбулася зустріч під його головуванням, під час якої до них було чітко доведено необхідність дотримуватися державних інтересів у фінансовій сфері. "Ми повинні проводити ясну політику: банк, який не працює на національний інтерес, не є партнером центрального банку", - переконаний Ющенко.

Він також висловив невдоволення всім процесом рекапіталізації банківської системи: "12 місяців кризи - а українська банківська система не рекапіталізована. Жодна країна у світі, у Європі так не поставилася до рекапіталізації банківської системи, до її націоналізації, як Україна", - констатував Ющенко.

Окремо він наголосив на тому, що НБУ має відстояти своє виключне право давати професійні публічні коментарі тенденцій на валютному ринку, що має мінімізувати спекуляції навколо цих питань у інформаційному просторі.

Нагадаємо, після стрімкого падіння двох останніх тижнів курс долара стабілізувався на міжбанківському валютному ринку. Українська валюта стабілізувалася на рівні вище 8,30 грн за долар.

В той же час, більшість експертів очікують, що до кінця року курс української валюти знизиться до рівня 9, а то й 10 гривень за долар.

Читайте також:

Стрімке падіння гривні припинилося

Експерти: долар зросте до 9 гривень

Експерт: долар швидко досягне 10 гривень, але потім впаде

Нацбанк очікує, що падіння гривні незабаром зупиниться

ВідеоЮщенко про причини падіння гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: