Ющенко хоче регулювати природні монополії

Президент пропонує створити три незалежні органи регулювання природних монополій в Україні.

Олександр Шлапак
УНІАН
Олександр Шлапак оприлюднив нову ініціативу президента.
Президент України Віктор Ющенко пропонує створити три незалежні органи регулювання діяльності природних монополій. 

Про це заявив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак у четвер на прес-конференції.
 
Шлапак зазначив, що ця ініціатива закріплена в указі президента щодо затвердження концепції державного регулювання діяльності природних монополій. 

Зокрема, за словами представника Секретаріату, пропонується створити три органи регулювання - Національну комісію регулювання зв`язку, Національну комісію регулювання транспорту, Національну комісію регулювання енергетики і комунального господарства. 

Шлапак відзначив, що це мають бути незалежні органи, статус яких має бути прописано в Конституції. Кожна з цих комісій повинна відповідати за ціноутворення в кожній із зазначених галузей. 

За словами чиновника, до кінця цього року будуть розроблені й подані до парламенту законопроекти по кожній із цих комісій. Пропонується, зокрема, що до складу комісії входитимуть від 5 до 9 людей. Формуватися комісія буде за принципом: 50% - представники президента України, решта 50% - квота Верховної ради.
 
Голова комісії затверджуватиметься парламентом за поданням президента України. 

За словами депутата Верховної ради п'ятого скликання Олексія Кучеренка, в комісії з енергетики й комунального господарства, можливо, створюватимуться територіальні підрозділи. 

Указ президента № 921/2007 "Про Концепцію вдосконалення державного регулювання природних монополій" розміщено на сайті глави держави. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: