Ющенко критикує бюджет

Президент висловив невдоволення соціальною складовою урядового проекту державного бюджету на 2008 рік.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Президент продовжує наполягати на реалізації своїх соціальних ініціатив у бюджеті на 2008 рік.
Президент України Віктор Ющенко вважає, що у проекті державного бюджету на 2008 рік Кабінет міністрів продемонстрував зневагу до соціальної складової. 

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це президент сказав 12 вересня під час робочої поїздки до Закарпатської області.

"Я думаю, що уряд і ті, хто працював над проектом бюджету, продемонстрували свою зневагу до соціальних пріоритетів, до певних груп суспільства, які потребують реалізації ряду конкретних соціальних програм у 2008 році", – наголосив Ющенко в інтерв’ю журналістам.

Глава держави підкреслив, що наполягатиме на врахуванні у проекті держбюджету його соціальних ініціатив, насамперед щодо впровадження єдиної тарифної сітки, підвищення мінімальної заробітної платні, пенсійного забезпечення, підвищення стипендій дітям-сиротам, а також збільшення не менш, ніж на 50%, розміру допомоги на дітей із багатодітних родин. 

В той же час, Ющенко помітив, що частина соціальних ініціатив, які не враховано у бюджеті, оцінюється на рівні близько 200 мільйонів гривень. Він зауважив, що "така сума у бюджеті є", наголосивши, що "не допустить такого соціального планування".

Президент  також вважає, що уряд занизив макроекономічні показники, закладені при формуванні бюджету на 2008 рік. Неправильний, на його думку, розрахунок макропоказників, у першу чергу, розміру номінального ВВП, може призвести до недооцінки доходної частини бюджету, а відтак, до не зовсім правильного бюджетного планування на цілий рік. 

"У 2007 році при розрахунку бюджету помилка в обрахунку ВВП становила 85 мільярдів гривень, або 14% від абсолютного значення ВВП. Це занижена культура планування держбюджету. Це низький професіоналізм, який треба зупиняти з першого аркушу паперу бюджету-2008", – заявив Ющенко, додавши, що "планування дефіциту бюджету на рівні 2,3% у той час, коли ВВП зростає більш ніж на 8%, – таке у світовій практиці відбувається рідко. Я сказав би, це є недолугий підхід до бюджетного й економічного процесів".

Президент також висловив занепокоєння з приводу того, що "уряд знову захопився запозиченнями". За словами Ющенка, минулого року зовнішні запозичення України становили 10 мільярдів гривень, цього року уряд планує здійснити ще 8,5 мільярдів запозичень. Глава держави вважає таку політику неприпустимою.

"Кабінет міністрів повинен зрозуміти, що кожне запозичення, яке ми робимо сьогодні, це перенесення фінансового тягаря на плечі наших дітей, онуків", – наголосив Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: