Ющенко: "Нафтогаз" недоотримав 40 млрд гривень

Віктор Ющенко заявив, що "Нафтогаз України" недоотримав 40 млрд гривень через занижений тариф на транзит газу.

НАК "Нафтогаз України" недоотримала цього року 40 млрд гривень через занижені ціни на транзит газу, заявив президент України Віктор Ющенко.

За його словами, якби компанія транспортувала газ за європейськими тарифами, то отримала б ці кошти і не була б збитковою. Президент заявив, що "Нафтогаз України" "намагаються довести до банкрутства, щоб Україна втратила власну газотранспортну систему, яка є найбільшою в Європі".

Раніше в ході саміту Україна-ЄС Ющенко відзначив, що з приводу транзиту газу є проблеми, однак вони носять не технічний, і не технологічний, а економічний характер. За словами президента, транзитна ціна 1,7 доларів за тисячу куб. м - це надзвичайно низький тариф.

Глава держави також додав, що Україна за транзит російського газу до Європи повинна була б отримувати до 3-5 млрд доларів. На його думку, у питанні російсько-українських газових відносин не діють ринкові механізми.

19 листопада у відкритому зверненні до президента РФ Дмитра Медведєва Ющенко заявляв, що Україна недоотримала 2-3 млрд доларів за транзит російського газу до Європи.

"Неринкові підходи при визначенні фінансово-економічних параметрів співробітництва зумовили дефіцит бюджету НАК "Нафтогаз України" в 2009 році у понад 4 млрд доларів, зокрема через недоотримання від 2 до 3 млрд доларів за послуги транзиту російського природного газу європейським споживачам", - сказано у зверненні.

Читайте також: 

Росія і Польща домовилися про постачання газу

"Нафтогаз" категорично заперечив можливість нової "газової війни"

Мєдвєдєв зрадів, що в українців є гроші на газ

Тимошенко закликала Європу врятувати українську ГТ

ВідеоЮщенко про ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: