Ющенко назвав ціну на газ

Президент прокоментував ціни на газ, зростання вартості м'яса та коливання курсу долара.

Президент України Віктор Ющенко називає оптимальною ціною газу для України 150-160 доларів за тисячу кубометрів.

Віктор Ющенко
УНІАН
Віктор Ющенко прокоментував низку економічних питань.
Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу "Інтер" в неділю ввечері. 

Ющенко підкреслив, що для Росії Україна має бути надійним партнером. За його словами, необхідно позбутися практики, коли при формуванні ціни на газ "привноситься багато політики".

"Я чую, як сьогодні і в певних ділових, і політичних колах говорять про ціну газу з першого січня (2008 року) для України 188 - 190 доларів, дехто називає і 200", - зауважив президент. Він підкреслив, що на це може відповісти те саме, що і у 2005 році коли, пропонувалась ціна 235 доларів: "Такої ціни не буде".

На думку Ющенка, така ціна "необґрунтована". "З врахуванням тенденцій, що відбуваються на енергетичних ринках, ціна на кордоні Україна - Росія оптимальна, раціональна, продумана, до якої б з розумінням віднеслась би більша частина ринку, - це ціна, що знаходиться на рівні 150-160 доларів за тисячу кубів", - зауважив глава держави, нагадавши, що нинішня ціна - 135 доларів за тисячу кубів.

Віктор Ющенко також прокоментував інші економічні питання. Зокрема, зростання цін на м'ясо в Україні він вважає наслідком урядового рішення про обмеження експорту зерна. 

"Якщо ми хочемо дати відповідь, чому пропозиція м'яса скорочується, й ціни починають зростати, які два роки були стабільними, то який зв'язок між виробництвом м'яса й виробництвом продовольчого зерна й балансу зерна в Україні - це той самий ланцюжок", - сказав Ющенко.

Президент вважає, що через неграмотне адміністрування Кабінету міністрів, а саме через обмеження експорту зерна, сільськогосподарські виробники недоодержали колосальну частину своїх доходів, а у портах Одеси було втрачено близько півмільйона тонн зерна.

"Політика обмеження українського експорту - це політика проти селянина, це політика проти товаровиробника", - підкреслив президент. 

Ющенко також прокоментував коливання курсу.
Президент, зокрема, нагадав, що Україна має чітку прив’язку курсу долара до гривні.

"Україна має досить чітку політику якорної прив’язки курсу національної валюти. Цей механізм своє завдання сьогодні виконує, він дає правильні посили для того, щоб влада, уряд зайнялися реформуванням ринку і не давали неправильних сигналів на зміни в основах монітарної політики. Тому з цим жартувати не треба", - підкреслив Ющенко.

Він нагадав, що майже половина внесків населення нині зберігається у валюті. "Може хтось відповісти: що стане на другий день, коли ми допустимо ревальвацію?", - запитав президент.

Він зауважив, що для цього достатньо "лише однієї чутки і трьох програм на телебаченні, щоб цей ринок почало трусити". Глава держави сказав, що "це питання є занадто чутливим" і тому він не хоче заглиблюватись у коментар.

На переконання президента, Національний банк України має проводити чітку незалежну політику зі стабілізації національної валюти. 

"Ця місія, заради якої створений цей інститут (НБУ). За м’ясо і хліб відповідають інші, і вони повинні навчитися відповідати", - зауважив Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: