Ющенко не продасть ОПЗ

Президент України Віктор Ющенко виступає проти приватизації Одеського припортового заводу на існуючих умовах.

Президент України Віктор Ющенко виступає проти приватизації Одеського припортового заводу на умовах, розроблених Фондом державного майна і затвердженими Кабінетом міністрів України.

Як передає УНІАН, про це президент заявив на прес-конференції в понеділок у Києві.

Зокрема, Ющенко виступає проти приватизації ОПЗ без виведення з його складу комплексу з перевалки аміаку.

ОПЗ
Архів
Одеський припортовий завод
"Модель (умови приватизації ОПЗ – ред.), яка запропонована сьогодні, говорить про те, що, швидше за все, ця перевалка може потрапити до конкретних рук тих структур, імена яких можна вже сьогодні назвати - хто може бути потенційним власником цієї, по суті, державної монополії", - сказав президент.

У зв`язку з цим він зазначив, що продаж комплексу в приватну власність і подальша втрата над ним монопольного державного контролю може призвести до неконтрольованого зростання цін на перевалочні послуги.

"Перехід цієї частини припортового заводу в приватні руки, без ефективного антимонопольного державного контролю, веде до неконтрольованого подорожчання портових функцій, пов`язаних із обслуговуванням хімічних вантажів, по суті, встановлення приватної монополії на цій частині ринку", - сказав Ющенко, зазначивши при цьому, що стурбованість з цього приводу виникає у більшості виробників і учасників вітчизняного хімічного ринку.

"Тому я виступаю проти приватизації цього об`єкту в тих умовах, які сьогодні супроводжують цей проект", - резюмував президент.

Як повідомляв iPlus, Кабінет міністрів своєю постановою №641 від 8 серпня ц.р. затвердив умови приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод".

15 серпня Фонд державного майна України оголосив конкурс з продажу контрольного держпакета ВАТ “Одеський припортовий завод” у розмірі 99,52% статутного фонду.

Згідно з офіційним повідомленням, на продаж виставляється держпакет ВАТ “ОПЗ” у розмірі 99,52% статутного фонду, в який входять 794 703 700 акцій номінальною вартістю 1 грн. Стартова ціна пакета - 2 млрд. 500 тис. грн.

Конкурс буде проведено з використанням відкриття пропозиції ціни за принципом аукціону. Крок збільшення ціни при проведенні торгів “з голосу” ліцитатором - 25 млн. грн.

Конкурс відбудеться через 75 днів, починаючи з 15 серпня - моменту публікації інформаційного повідомлення про його проведення в газеті “Відомості приватизації" (орієнтовно, 29 жовтня – ред.). Прийом документів закінчується за 7 днів до дня проведення конкурсу. Учасник конкурсу повинен, зокрема, буде внести конкурсну гарантію в розмірі 250 млн. грн.

Переможець конкурсу повинен буде виконати ряд обов`язкових умов, а також пройти кваліфікаційний етап.

ОПЗ
Архів
Одеський припортовий завод
Зокрема, він повинен буде протягом 5 років інвестувати в модернізацію виробництва підприємства не менше 1,2 млрд. грн.; забезпечити вкладення інвестицій для виконання затвердженої технічною радою товариства програми технічного переоснащення виробництва, впровадження прогресивних технологій, зокрема, енергозберігаючих і екологічно безпечних, і придбання устаткування в розмірі: перший рік - 328 млн. грн., другий рік - 296 млн. грн., третій рік - 250 млн. грн.; четвертий рік - 166 млн. грн.; п`ятий рік - 160 млн. грн.

Переможець конкурсу повинен до 2012 р. забезпечити отримання підприємством річного доходу від реалізації продукції на рівні 2,57 млрд. грн. Зокрема, за перший рік після переходу права власності на пакет ОПЗ повинен забезпечити отримання підприємством доходу від реалізації продукції у розмірі 1,98 млрд. грн., другий рік - 2,06 млрд. грн., третій рік - 2,24 млрд. грн.; четвертий рік - 2,48 млрд. грн.; п`ятий рік - 2,57 млрд. грн.

Переможець конкурсу також повинен забезпечити щорічне підвищення зарплати не менше ніж на 10% з урахуванням інфляції за відповідний рік.

Встановлено також ряд обмежень - переможець конкурсу з продажу ВАТ "Одеський припортовий завод" не зможе до 2012 р. голосувати за збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу товариства, а також за зміну номіналу акцій, у разі внесення даних питань до порядку денного зборів акціонерів ОПЗ. Також покупцю ОПЗ заборонено голосувати з вказаних вище питань в госптовариствах, де ОПЗ володіє корпоративними правами. Крім того, покупець ОПЗ зобов`язаний впродовж п`яти років забезпечити неможливість продажу (відчуження) всього або значної частини майна підприємства без попередньої згоди Фонду державного майна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: