Ющенко обговорив енергетику

Після виступу на енергетичному саміті у Вільнюсі президент України відбув із візитом до Словаччини.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Виступ Віктора Ющенка на саміті у Вільнюсі.
Україна відкрита для активної співпраці задля більшої консолідації та інтегрованості міжнародних зусиль щодо гарантування безпеки транспортних артерій, попередження техногенних катастроф і природних лих у районах енергетичної інфраструктури. 

Як повідомляє прес-служба глави української держави, на цьому наголосив президент Віктор Ющенко в четвер у Вільнюсі, виступаючи на сесії Енергетичного саміту "Розвиток енергетичної співпраці з регіонами Каспійського і Чорного морів з метою розширення енергетичного ринку". 

Ющенко підкреслив, що європейський простір енергетичної безпеки є неподільним, відтак, його ефективною та невід’ємною складовою повинен стати єдиний енергетичний простір від Каспію та Чорного моря до Балтики. Єдині принципи, єдині норми дій, спільна відповідальність – це основи тієї політики, яку диктує час, переконаний президент України.

Він відзначив важливість підписання у рамках Вільнюського енергетичного саміту багатосторонньої угоди про співпрацю в добудові нафтопроводу "Одеса-Броди" до території Польщі. "Продуктивних кроків такого значення ми маємо зробити набагато більше", – переконаний він. 

"Україна шанує законне право країн-виробників енергетичної сировини встановлювати ціни, обсяги видобутку та графіки поставок сировини. Але ми також переконані, що принципи визначення цін, обсягів і маршрутів постачання повинні стати максимально зрозумілими і прозорими. Баланс інтересів країн-видобувачів, транзитерів і споживачів мусить бути забезпеченим на основі рівних прав і взаємовигідних підходів", – наголосив Ющенко. 

Він також порушив тему необхідності більшої консолідації та інтегрованості міжнародних зусиль для гарантування безпеки транспортних артерій, попередження техногенних катастроф і природних лих у районах енергетичної інфраструктури. З усього комплексу цих питань, га словами Ющенка, Україна відкрита для активної співпраці. 

Ющенко-Алієв
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко і президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Серед ключових напрямків такої співпраці, на думку глави української держави, диверсифікація шляхів постачання нафти до європейських споживачів. "Інтеграція нафтопроводу Одеса-Броди у загальноєвропейську мережу жодним чином не вичерпує всі наші плани. Сьогодні в Києві вивчається можливість побудови нового нафтопереробного заводу або докорінної реконструкції одного з існуючих. Ми зацікавлені у залученні інвестицій в цей проект", – сказав Ющенко.

Україна, наголосив президент, закликає до вироблення спільних підходів у справі забезпечення вільного доступу до енерготранспортних систем та підземних газосховищ.

Президент України переконаний, що настав час розпочати підготовку нормативних документів, які прозоро регулюватимуть баланс інтересів постачальників, споживачів і транзитерів енергоресурсів. "Безумовно, наша держава гарантує своєчасне і в повному обсязі виконання усіх зобов’язань з транзиту нафти й газу через власну територію», – наголосив він. 

При цьому Ющенко підкреслив, що Україна продовжує роботу над модернізацією своїх потужностей. У майбутньому, також підкреслив він, варто виробити узгоджені підходи щодо модернізації транзитних магістралей та газових сховищ.

Окрім того, Ющенко заявив, що Україна продовжуватиме розвиток видобутку власних енергоресурсів – кам’яного вугілля, нафти, газу, урану. "Ми готові до активної і взаємовигідної співпраці з іншими партнерами з освоєння нафтогазових родовищ українських шельфів Азовського і Чорного морів", – сказав він.

За словами президента, з особливою увагою Україна ставиться і до питання інтеграції своєї електроенергетичної мережі у загальноєвропейську систему. "Ми маємо можливості і готові до збільшення експорту електроенергії до європейських країн", – наголосив Ющенко.

Окремо у своєму виступі президент торкнувся сфери ядерної енергетики, в якій Україна "бачить велике майбутнє". Ющенко нагадав, що нещодавно Україна підписала угоди з французьким консорціумом "Новарка" і американською компанією "Холтек", які дозволять перетворити територію Чорнобильської атомної станції на екологічно безпечний об’єкт.

У цьому контексті Ющенко зазначив, що вже за кілька тижнів Україна приступає до будівництва безпечного саркофага та сховищ ядерних відходів. Він зазначив, що Україна зацікавлена в серйозному і тісному співробітництві в цій сфері, а також запропонував іншим державам багатий досвід України у ядерній сфері.

Говорячи про розвиток альтернативних джерел енергії та енергозберігаючих технологій, Ющенко підкреслив, що в цій сфері Україна продовжить активний пошук партнерів, чиї технології і вміння можуть бути з користю реалізовані в нашій державі.

Ющенко-Адамкус-Качиньський
Офіційний сайт Президента України
Президент України зі своїми литовським і польським колегами Валдасом Адамкусом і Лехом Качиньським.
"Ідея об’єднання зусиль заради встановлення справедливих і взаємовигідних відносин в енергетичній сфері згуртувала різні країни нашого регіону. Ми маємо важливий шанс реалізувати єдину і справедливу політику, яка нестиме користь Європі і кожній нашій державі", – наголосив Ющенко.

Він також запросив усіх учасників та гостей Вільнюського енергетичного саміту взяти участь у наступному саміті, проведення якого заплановане у 2008 році в Києві. 

Після саміту президент України відбув із робочим візитом до Словаччини. Там він проведе переговори з керівництвом цієї країни та планує підписати низку угод.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: