Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Президент вважає, що Україні загрожують 7,8 млрд дол. штрафу за недобір газу і вкотре наголосив на перегляді газових контрактів, котрі "перетворюють Україну в колонію".

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко ще раз нагадав про штрафи за газ
Україні загрожують штрафні санкції за недобір російського газу за 10 місяців поточного року у розмірі 7,8 млрд доларів.

Про це заявив президент Віктор Ющенко.

Він вкотре наголосив, що газові контракти, підписані прем’єром Юлією Тимошенко у січні у Москві, мають бути переглянуті.

"Це домовленості, які роблять нас колонією, і не тільки в енергетичному, не тільки в економічному, а й в політичному плані", – сказав Ющенко.

Він наголосив, що для того, щоб кожного місяця перед Україною так гостро не поставало питання із розрахунками за російський газ, слід говорити загалом про проблематику організації газового ринку та його реформування.

"Коли ми говоримо лише про розрахунки наступного місяця – то це "крапля в океані", – зауважив Ющенко.

Ситуацію, що склалася нині у газовій сфері України, президент охарактеризував як "злодійський експеримент, мета якого – довести "Нафтогаз" до банкрутства через непроведення назрілих серйозних реформ на українському газовому ринку".

Нагадаємо, 30 жовтня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з українським прем'єром Юлією Тимошенко щодо виконання Україною зобов'язань щодо оплати палива.

В ході бесіди, за словами Путіна, Тимошенко поскаржилася йому на Ющенка, говорячи, що український президент "перешкоджає нормальному співробітництву між ЦБ і урядом України і блокує переказ грошових коштів".

Того ж дня в секретаріаті Ющенка пояснили, що Тимошенко "критикує президента за те, що він відмовляється надрукувати гроші і цими надрукованими грошима заплатити за газ". Однак, як додав перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак, від такого шляху Ющенка "відмовляється і буде відмовлятися", а уряду він пропонує знайти інший спосіб розрахунків.

В свою чергу, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу попросив президента України Віктора Ющенка усунути всі можливі перешкоди при оплаті українською стороною постачань газу з Росії.

4 листопада держкомпанія "Нафтогаз України" офіційно оголосила, що "зазнає труднощів з акумуляцією коштів" для розрахунків з "Газпромом" за поставки газу в жовтні. До цього в "Нафтогазі" спростовували можливі труднощі з пошуком коштів для оплати палива.

До 7 листопада включно "Нафтогаз" повинен перерахувати російському концерну приблизно 500-600 мільйонів доларів в рахунок оплати отриманого в жовтні газу.

Читайте також:

Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

Євросоюз не дав Україні гроші на російський газ

"Нафтогаз" натякає, що грошей для "Газпрому" немає

"Газпром" нагадав представнику Ющенка про свою доброту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: