Ющенко попросив уряд не вбивати банки

Президент впевнений, що українські банки повернуть довіру до гривні, і просить не заважати їм політичними заявами.

Банківська система України відновить довіру до національної валюти.

Про це заявив президент Віктор Ющенко на нараді, присвяченій проблемам будівельної галузі.

"Іншого варіанту немає, необхідно повернутися до того рівня довіри до банківської системи, який у нас був ще 6 місяців тому", - наголосив глава держави.

На переконання Ющенка, "колосальною політичною помилкою" стали звіти та слухання з питань діяльності Національного банку, що проводилися у Верховній раді восени 2008 року.

"Я упевнений, що такого не витримала б жодна європейська банківська система. Що сталося б із російським рублем, якби висловили недовіру главі російського Центробанку? Що сталося б зі злотим, якби висловили недовіру главі польського Центробанку? Яка провина НБУ в тому, що уряд не має фінансової дисципліни і не може утримати інфляцію? Одне слово урядовців вбиває банк, тому що йому вірять, що він говорить об'єктивно", - відзначив президент.

Він додав, що нинішній рівень девальвації гривні є надмірним. "Як обійшлися з гривнею - обійшлися несправедливо. У нас не було причин, щоб в таких темпах і в таких об'ємах вона втратила вагу. Це неякісна політика державних органів, зокрема, уряду", - наголосив Ющенко.

Нагадаємо, в останні дні гривня суттєво посилила свої позиції на міжбанківському та готівковому валютних ринках.

Так, курс долара на міжбанку знизився до рівня 8,04-8,075 гривні, а в пунктах обміну валют вперше за тривалий час курс купівлі американської валюти впав нижче позначки у 8 гривень.

За інформацією Нацбанку, протягом березня курс гривні відносно долара підвищився на 2,2% на готівковому та на 1,7% на міжбанківському ринках.

Однією з причин зміцнення національної валюти НБУ назвав те, що минулого місяця українці купили в 2,6 рази менше іноземної валюти, ніж у лютому.

Читайте також:

Українці самі зміцнили гривню, припинивши купувати валюту

В України є шанс врятувати економіку

Причина кризи в Україні - недовіра до уряду

ЗМІ: Тимошенко відправлять у відставку 14 квітня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: