Ющенко: Україна нічого не втратить, якщо МВФ не дасть грошей

Якщо Україна не отримає кредит МВФ, золотовалютні резерви держави, скоротяться вдвічі, однак фатальності в цьому нема.

Президент України Віктор Ющенко наголошує, що для України є важливим відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом для збереження інвестиційної привабливості держави.

Під час зустрічі зі студентами Тернопільського національного економічного університету глава держави зауважив, що зобов’язання держави перед корпораціями та банківськими установами становлять 28 млрд. дол.

За його словами, 16 млрд. дол. покриють самі корпоративні структури, ще 12 млрд. треба буде покрити за рахунок резервів.

"Зараз ми маємо 26 млрд. дол. (золотовалютний резерв держави – ред.). Якщо отримаємо у МВФ 12 млрд. дол., то на кінець 2009 року будемо мати резерви 26 млрд. дол., тобто нічого не втратимо", - додав він.

Він наголосив, що необхідно зберегти таку тенденцію, "бо це для інвесторів - зелене світло на світлофорі, яке свідчить, що тут працювати безпечно".

Якщо ж Україна не отримає кредит МВФ, зауважив Ющенко, то золотовалютні резерви держави, скоротяться вдвічі.

"Фатальності в цьому немає. Погано, що буде тенденція до скорочення активів, на які звертає увагу бізнес", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, МВФ 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсягу 16,43 млрд. доларів США для допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка повинна була ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.

9 лютого керівник місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує впродовж найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною і, відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

3 березня Україна направила МВФ проект офіційного листа про наміри подальшої співпраці з фондом, яка є узгодженою позицією української влади.

Читайте також:

Кредит зіпсує стосунки Росії з Україною

Fitch обіцяє Україні нове зниження міжнародних рейтингів

Уряд розраховує на милість МВФ до кінця березня

Лист української влади до МВФ буде надіслано за добу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: