Ющенко прогнозує мільярдний відтік інвестицій з України

В умовах кризи йде процес, коли материнські компанії вимушені концентрувати капітал, збираючи його з своїх дочірніх компаній.

Президент України Віктор Ющенко Відтік інвестицій з України в 2009 р. складе 11-13 млрд дол.

Про це президент заявив на україно-фінському бізнес-форумі.

"Це очікувано – в умовах кризи йде процес, коли материнські компанії вимушені концентрувати капітал, збираючи його з своїх дочірніх компаній по всьому світу", - сказав він.

Ющенко також нагадав, що в 2008 р. приток інвестицій до України склав 12 млрд. дол. "Тобто кожного місяця до нас заходило 1 млрд. доларів", - сказав він.

Президент також запевнив бізнес Фінляндії, що українська економіка знаходиться на етапі подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи.

Підтвердженням цього є те, що 8 травня було відновлено співпрацю з Міжнародним валютним фондом, який схвалив виділення Україні 2,8 млрд. доларів другого траншу кредиту stand-by.

Крім того, зауважив Віктор Ющенко, криза дає шанс для модернізації і реструктуризації національної економіки, і співпраця з МВФ визначає основні орієнтири для відповідних економічних реформ.

За словами президента, перші обнадійливі сигнали оздоровлення ситуації помітні вже сьогодні; наприклад, відновлюється експорт продукції металургійної та хімічної галузей, стабілізувалася ситуація на валютному ринку, збалансовано торгівельну політику, в результаті чого Україна отримала позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.

Ющенко заявив, що Національний банк і Міністерство економіки знайшли інструменти для збалансування торгової політики України. "І тому сьогодні вона не формує загрози для курсової політики, як це було минулого року", - сказав Ющенко.

Президент відзначив, що ситуація на валютному ринку контролюється Нацбанком, завдяки чому останні 30-40 днів в Україні тримається стабільний обмінний курс валюти.

"Якщо уряд і НБУ проводитимуть узгоджену політику, то ми побачимо, як гривня щодня зміцнюватиметься. Вже зараз ми відзначаємо зміцнення гривні. Це довгоочікуваний сигнал, якого давно чекала економіка", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, 13 травня Віктор Ющенко зустрівся в Києві з президентом Фінляндської Республіки Тар'єю Галонен. Президенти провели зустріч у вузькому колі та провели українсько-фінляндські переговори. 

Читайте також:

ЄБРР вважає Україну своєю головною проблемою

Україна відмовляється від долара на користь євро

Німеччина дала українським банкам 30 мільйонів євро

Захід вважає роботу Тимошенко зразком антикризового менеджменту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: