Ющенко провів нараду щодо СОТ

Найближчим часом питання вступу України до СОТ під час візиту до Киргизії обговорить Микола Азаров.

Президент України Віктор Ющенко провів нараду з питань вступу України до Світової організації торгівлі.

Як повідомляє офіційний сайт глави української держави, на порядку денному засідання були винесені обговорення стану переговорного процесу щодо вступу України до СОТ, його проблемних питань та можливих шляхів їх розв’язання.

Микола Азаров
УНІАН
Микола Азаров вирішить з киргизами питання, пов'язані з СОТ.
Заступник міністра економіки, глава делегації України на переговорах зі вступу до СОТ Валерій Пятницький поінформував Ющенка про поточний стан переговорного процесу щодо вступу  до Світової організації торгівлі, зокрема, про перспективи його завершення до кінця 2007 року. 

За його словами, серед пріоритетних завдань, які треба зробити в цьому напрямку – завершення двосторонніх переговорів з Киргизстаном, узгодження остаточної редакції зобов’язань України та спільне із Секретаріатом СОТ формування кінцевого проекту звіту робочої групи щодо нашого вступу до СОТ, прийняття необхідних для цього нормативно-правових актів. 

Останнє, відзначив Пятницький, має відбуватися в процесі узгодження з країнами-членами СОТ. Він також додав, що всі зміни до чинного законодавства України можуть прийматися в пакеті з ратифікацією Угоди про приєднання України до СОТ. 

Серед важливих питань, які необхідно врегулювати до моменту вступу до СОТ, урядовець назвав вирівнювання тарифів на залізничні перевезення та питання обігу харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми.

У нараді також взяли участь перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров, міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, перший заступник міністра транспорту та зв’язку Володимир Корнієнко, міністр аграрної політики Юрій Мельник, міністр промислової політики Анатолій Головко та голова Держспоживстандарту Олександр Шнипко. 

За підсумками зустрічі стало відомо, що найближчим часом Микола Азаров відбуде до Бішкека для вирішення питань з Киргизією в контексті вступу України до СОТ.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив на брифінгу перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Крім того, зі слів представника Секретаріату стало відомо, що президент Ющенко взяв на себе місію ще раз переговорити з президентом Киргизії з приводу створення робочої групи щодо врегулювання невирішених питань. Азаров очолить українську частку цієї групи, до якої також увійде міністр закордонних справ Арсеній Яценюк. Наразі відомо, що робоча група на чалі з Азаровим прибуде до Киргизії в понеділок.
 
За словами Шлапака, Україна направила Киргизії свої пропозиції щодо врегулювання питань, пов`язаних зі вступом України до СОТ, зокрема, з питання українського боргу Киргизії в 27 мільйонів доларів.
 
"Є домовленість, що під час поїздки ми зможемо зробити Киргизії дуже хороші пропозиції і зняти всі претензії, які були у Киргизії", - заявив О.Шлапак. Він також зазначив, що у разі успішної роботи робочої групи, а надія на те, що вона буде саме такою, в Секретаріаті президента є, за тиждень або 10 днів "буде повна ясність з Киргизією".

Крім того, за словами Шлапака, Ющенко заявив, що Киргизія для нас є рівноправним членом СОТ, як і інші країни, і попросив політиків і членів уряду утриматися від некоректних висловлювань на адресу цієї країни. 

"Ми визнаємо бажання Киргизії вирішувати свої проблеми у форматі, в якому вони висувають їх нам", - заявив Шлапак, пояснюючи позицію президента. 

Крім того, Шлапак зазначив, що окрім вирішення питань з Киргизією, які є найважливішими в контексті вступу до СОТ, уряд України має прийняти ряд нормативних документів, які знімуть перевагу українських виробників проти іноземних. 

В уряду, за словами представника Секретаріату президента,, вже є напрацювання з цього питання – документи будуть прийняті до 20 листопада, тобто до наступного засідання робочої групи зі вступу України до СОТ. 

Також необхідно провести переговори з Єврокомісією з приводу використання експортних мит. На переконання Шлапака, це питання буде вирішене, можливо, наступного тижня. 

Також Україні потрібно прийняти зміни до 12 законів, і з цього питання досягнута домовленість із СОТ, що ці зміни, а вони, за словами Шларака, носять лише технічний характер, будуть прийняті в пакеті з ратифікацією протоколу про вступ до СОТ. 

Таким чином, за словами Шлапака, якщо будуть виконані всі ці умови, то на наступному засіданні робочої групи може бути прийнятий звіт України, і в грудні на засіданні Генеральної ради СОТ Україна зможе одержати запрошення на вступ до цієї організації. 

Якщо ж ці умови не будуть виконані, а особливо - вирішення питань з Киргизією, то, звичайно ж, терміни вступу України до СОТ перенесуться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: