Ющенко спрогнозував держборг України у 300 млрд доларів

Президент вважає, що держборг України в наступному році зросте до 300 млрд дол., і звинувачує в цьому прем'єра Тимошенко.

Президент Віктор Ющенко очікує до кінця 2009 року збільшення державного боргу до 300 млрд гривень.

Такий розмір держборгу є наслідком непрофесійного планування державного бюджету, у результаті чого 50% витрат не мають реальних джерел надходжень, повідомив президент в інтерв'ю Сумській обласній державній телерадіокомпанії.

Ющенко зазначив, що наслідком такого планування є вилучення коштів у бізнесу шляхом неповернення ним податку на додану вартість, що тільки збільшує кризові економічні явища.

При цьому Ющенко нагадав, що за проведення бюджетної політики несе відповідальність Кабінет Міністрів і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

"Державний бюджет країни перебуває в одних руках - прем'єр-міністра. Так говорить Конституція. Бюджетна, економічна, соціальна політика - це політика прем'єр-міністра", - підкреслив він.

Він висловив впевненість в тому, що політика популізму в сфері державних фінансів дискредитує Україну й робить біднішими її громадян.

Нагадаємо, що Державне казначейство повідомило, що погашення державного боргу України та сплата відсотків по ньому як зовнішнім, так і внутрішнім кредиторам у січні-грудні 2009 року здійснюються вчасно.

Таким чином, Держказначейство повністю виключило ймовірність дефолту України.

Також уряд раніше повідомляв, що сукупний державний борг України в 2009 році зросте до 44,5% валового внутрішнього продукту, через емісію єврооблігацій НАК "Нафтогаз України", випущених під державну гарантію на 1,595 млрд дол.

Читайте також:

Україна остаточно уникла загрози дефолту

Падіння промвиробництва за 10 місяців склало 26,4%

Українська економіка за три місяці впала на 15,9%

Через "Нафтогаз" держборг зросте до 45% ВВП
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: