Ющенко відмінив приватизацію обленерго

Президент призупинив дію рішень уряду про приватизацію ряду обленерго і звернувся з цього приводу до КС.

Опублікований вчора на офіційному сайті президента указ забороняє передачу пакетів акцій обленерго від НАК "Енергетична компанія України" Фонду держмайна (ФДМ) для подальшого продажу. Нагадаємо, відповідне розпорядження було прийняте Кабміном 5 вересня. На думку Віктора Ющенка, передача приведе до погіршення фінансових показників НАК ЕКУ. "А це може привести до порушення справи про банкрутство", - наголошується в документі.

Енергетика
УНІАН
Можливе зниження вартості акцій обленерго вигідне, перш за все, фінансово-промисловим групам, які їх контролюють.
Перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак пояснив, що за законодавством реструктуризація будь-якого підприємства дозволена тільки з відома кредиторів. "Ми ставили уряду питання, чи розв'язана ця проблема. Але відповіді не одержали, тому і ухвалили таке рішення", - сказав пан Шлапак.

Згідно розпорядженню уряду 226-р від 26 квітня, до кінця року необхідно продати 25,02% акцій ВАТ "Прикарпаттяобленерго", 26,98% ВАТ "Львівобленерго", 25,01% ВАТ "Одесаобленерго", а також по 25%+1 акцію ВАТ "Полтаваобленерго", ВАТ "Чернігівобленерго" і ВАТ "Сумиобленерго". Продаж повинен був відбутися у вересні 2007 року на одній з фондових бірж. Ринкова вартість активів оцінюється фінансовими аналітиками в 550 млн.

Зрив продажу ставить хрест на приватизаційних планах уряду. Нагадаємо, минулого тижня Віктор Ющенко припинив продаж Одеського припортового заводу. "План приватизації остаточно зірваний і, я думаю, в першу чергу з політичних причин. Крім того, це спроби збити ціну за обленерго", - заявила глава ФДМ Валентина Семенюк.

Юристи відзначають, що терміни розгляду справи в Конституційному суді законом не обмежені і рішення питання з обленерго може затягнутися. "Як правило, цей процес займає півроку - рік", - говорить управляючий партнер юридичної фірми Astapov Lawyers Андрій Астапов.

На думку аналітиків, судові розгляди з приводу активів можуть вплинути на вартість останніх. "Здається, йдеться про 20-відсоткове падіння вартості активів. Це типовий відсоток ризику, який закладають інвестори за наявності потенційних судових розглядів", - говорить аналітик Renaissance Capital Катерина Малофєєва.

"Фактично позов до Конституційного суду нівелює те зростання вартості енергетичних активів, яке відбулося після того, як з'явилася інформація про прихід "ДПЕКу" на 'Дніпроенерго'", - відзначає аналітик Concorde Capital Олександр Паращий.

А Ірина Цегельник з "Трійки Діалог Україна" нагадує, що напередодні приватизації котирування обленерго в ПФТС за останній рік виросли на 60-100%.

Директор Інституту приватизації, власності і інвестицій Олександр Рябченко вважає, що "чинник зниження вартості напередодні конкурсу може бути вигідний потенційним покупцям".

Основними претендентами на акції обленерго називають "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина, структури, підконтрольні Ігорю Коломойському і Григорію Суркісу, а також VS Energy Михайла Воєводіна і FT Trading Костянтина Жеваго.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: