Ющенко відзвітував Януковичу про всі проблеми української економіки

Ющенко попередив Януковича, що позитивні економічні прогнози не звільнять нову владу від вирішення бюджетних проблем.

У передостанній день свого президентства Віктор Ющенко залишив новому главі держави Віктору Януковичу 38-сторінковий звіт про поточну економічну ситуацію в країні, прогнози її розвитку та ключові рекомендації.

Як випливає зі звіту, Ющенко очікує, що цього року пожвавлення станеться у всіх галузях економіки. Реальний ВВП і обсяг промислового виробництва зростуть на 3% (останній - завдяки зростанню в металургії на 4,8%). Позитивні зрушення спостерігатимуться в зовнішньоекономічній діяльності (у січні-березні обсяг експорту збільшиться на 14,6%, імпорту - на 7%) та інвестиційній активності. Висока інфляція в січні-березні (5%) може бути компенсована 11,5-відсотковим зростанням середньомісячної зарплати. Це дозволить збільшити реальні доходи населення на 6,8%.

Покращення чекають і на пенсіонерів. Їх середня пенсія за рік зросте на 15,6%. Нинішній курс гривні до долара на рівні 8,1-8,2 грн за долар у I кварталі залежатиме від готовності Нацбанку проводити інтервенції на валютному ринку.

Втім, позитивні макропрогнози не звільнять нову владу від пошуку шляхів вирішення бюджетних проблем. Насамперед необхідно буде забезпечити прийняття держбюджету і виконання закону про збільшення соціальних стандартів.

Ющенко попередив Януковича, що надання Верховною радою податкових пільг банківській, літакобудівній, космічній і вугільній галузям призведе до додаткових втрат держбюджету в поточному році. Тільки можливість банків збільшити свої витрати за рахунок резервів під проблемні кредити збільшить дефіцит скарбниці на 2,5 млрд грн. Астрономічний розмір дефіциту, запропонований нинішнім Кабміном у проекті бюджету, - 83 млрд грн - може стати прямою дорогою до боргової ями, вважає Віктор Ющенко. Тому, на його думку, бюджетна політика повинна стати ключовою для нової влади.

Їй потрібно буде вжити жорстких заходів - збільшити доходи і скоротити витрати. Реалізація всього чотирьох пунктів дозволить збільшити державні доходи на 11 млрд грн. Ющенко пропонує погасити заборгованість з відшкодування ПДВ облігаціями (більше 20 млрд грн), скоротити податковий борг підприємств (понад 10 млрд грн), поліпшити адміністрування податків і підвищити з 7,5% до 10% ставку збору з послуг мобільного зв’язку. Заощадити 36 млрд грн можна буде за рахунок зменшення з 30% до 10% витрат на надбавки, доплати і премії співробітникам бюджетної сфери (при збереженні окладу співробітника I розряду на рівні 545 грн), а також завдяки скороченню витрат на культурні та офіційні заходи, науково-дослідні послуги, перепідготовку кадрів і утримання бюджетних установ.

Читайте також:

МВФ спростував інформацію про відновлення співпраці з Україною

Україна заплатить Москві за лютневий газ 600 мільйонів доларів

Українці масово скуповують харчі за кордоном

В Україні скоротилася кількість проблемних кредитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: