Ющенко вимагає повернути довіру до гривні (відео, оновлено)

Завтра в обмінниках банки виставлятимуть курс долара на рівні не вище 6,3 грн. за один долар.

Президент Ющенко вимагає від НБУ стабілізувати курсову ситуацію та публічно зробити прогнози її розвитку. Про це він заявив під час наради з питань подолання фінансової кризи та стабілізації курсу гривні. У нараді взяли участь голова Нацбанку Володимир Стельмах та голова Ради НБУ Петро Порошенко, голови правлінь найбільших комерційних банків.

ющенко, нарада з питань фінансової кризи
Офіційний сайт Президента України
Причиною проведення зустрічі в такому форматі є те, що НБУ досі не продемонстрував активних зважених кроків у кризовій фінансовій ситуації, хоча рішення РНБОУ, в якому визначено окремий пункт стосовно дій Національного банку на валютному ринку, було прийнято тиждень тому.

Рішення містить положення щодо прозорості виходу з інтервенціями та забезпечення додержання курсу в межах валютного коридору, встановленого Основними засадами грошово-кредитної політики. Через фактичне ігнорування цього рішення наростають панічні настрої і падає довіра до банків, залучені інтервенції НБУ ставлять у нерівні умови професійних учасників ринку, відтак золотовалютні резерви витрачаються неефективно і внаслідок такої позиції НБУ курс національної валюти девальвується на 5% щодня. Президент наполягає на тому, що за таких обставин необхідно наситити ринок готівковою валютою, щоб подолати тенденцію до її надактивного скуповування.

"Стабілізація завжди починалася зі стабілізації на фінансовому ринку. Стабілізувати ціни і гроші - це завдання номер один. На цій базі відбудовується все - і металургія, і хімія. Відновити довіру людей до гривні, до банківської системи - це питання номер один", - сказав Ющенко.

Він закликав виробити єдиний план дій, який би передбачав конкретний інструментарій захисту інтересів насамперед вкладників банків - фізичних осіб. При цьому Ющенко зробив особливий акцент на тому, що психологічний фактор довіри з боку людей є ключовим для ефективності антикризових кроків у банківській системі. Окремо Ющенко закликав комерційні банки до чесних дій на ринку.

Как во Львове квартиру грабили
Офіційний сайт Президента України
"Немає фатальних обставин, які б сьогодні дозволяли гуляти на ринку, зокрема, валютному ринку, таким курсовим ситуаціям. Всі операції, які проводяться на валютному ринку, повинні виходити виключно з діючих норм. Я звертаюся до всіх вас припинити будь-якого роду спекулятивні операції", - зауважив президент.

Член ради НБУ Василь Горбаль заявив, що завтра в обмінниках банки виставлятимуть курс долара на рівні не вище 6,3 грн. за один долар. Такі результати були досягнуті на спільному засіданні керівників найбільших банків за участю президента України.

"Є певна корпоративна домовленість між банкірами про бачення курсу на наступний тиждень", - сказав Горбаль.

На наступну середу заплановано проведення такого ж засідання, на якому буде підбито підсумки проведеної роботи.

ВідеоЮщенко закликав припинити спекуляції

ВідеоЮщенко розкритикував НБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: