Ющенко вимагає штрафувати Росію за невиконання газових контрактів

Українська сторона добиватиметься, щоб для Росії було встановлено принцип для транзиту газу "качай або плати".

Президент Віктор Ющенко має намір запропонувати керівництву Росії внести зміни до газових контрактів.

Про це повідомив представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський на брифінгу 18 листопада.

За його словами, після аналізу ситуації на газовому напрямі президент доручив підготувати звернення до російської сторони, яке дало б можливість врегулювати всі питання в газовій сфері на короткострокову перспективу.

Зокрема, як зазначив Соколовський, у газових контрактах між Україною і Росією від 19 січня 2009 року не було впроваджено в повному обсягу ринкові механізми регулювання цінових параметрів.

Як приклад він навів ситуацію, коли за останні три роки ціна на газ збільшилася в три рази, а ставка за транзит російського газу залишилася практично незмінною.

Крім того, за словами Соколовського, в газових контрактах не було врегульовано питання штрафних санкцій, тобто відповідальність за невиконання контрактних зобов’язань – для постачальника газу штрафні санкції не передбачені. Також Соколовський зазначив, що в газових контрактах між Україною і Росією необхідно встановити симетрію базових принципів: якщо для України встановлено принцип "бери або плати", то українська сторона добиватиметься, щоб такий самий принцип був і на транзит газу – "качай або плати".

Соколовський повідомив, що президент України пропонуватиме російській стороні сформувати двосторонній робочий орган, який напрацював би і узгодив всі проблемні питання на короткострокову перспективу.

Також Соколовський повідомив, що зараз завершується підготовка такого звернення президента до російської сторони, і найближчим часом воно буде передано російському керівництву.

Читайте також:

ПР не дасть Тимошенко перед виборами підписати угоду з Путіним

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Росія почне модернізувати українську газову трубу вже у грудні

Росія пообіцяла Україні модернізувати її газові труби

ВідеоЮщенко вимагає штрафувати Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: