Ющенко вимагає встановити граничні ціни на газ

Президент видав указ щодо регулювання ринку природного газу.

Ющенко-Плющ-Балога
УНІАН
РНБО віднині матиме більший вплив на газові переговори.
Президент України Віктор Ющенко має намір зобов'язати Кабінет міністрів вести міжнародні переговори з поставок природного газу в Україну на міждержавному рівні.

Про це повідомив на прес-конференції заступник голови Ради національної безпеки й оборони України Юрій Продан, посилаючись на указ президента.

Зі слів Продана, в цьому указі Ющенко визначає основні принципи ведення міжнародних переговорів з поставок газу в Україну, серед яких необхідність участі в переговорах державних органів влади, а не господарюючих суб'єктів. "Президент вважає за необхідне введення державного контролю за міжнародними переговорами щодо газу", - сказав представник РНБО.

Крім того, своїм указом Ющенко визначає принципи, якими будуть керуватися посадові особи при проведенні переговорів, захищаючи, таким чином, державні інтереси.

В указі президента також сказано про необхідність формування делегації з переговорів у газовій сфері, у якій обов'язково повинні входити представники Міністерства закордонних справ, а також апарата РНБО на рівні глави і його заступників.

"І ця делегація буде їздити на переговори й відстоювати позицію держави", - сказав Продан.

Президент має намір доручити Кабміну до жовтня підготувати проекти директив для проведення переговорів з поставок газу з державами, які володіють запасами палива, або країнами, що користуються послугами транзиту газу через Україну.

Ці директиви, відповідно до указу, повинні готуватися Кабміном, після затверджуватися президентом, а потім уже повинен йти переговірний етап.

За останніим повідомленнями, Віктор Ющенко підписав указ № 842/2007 "Про деякі заходи щодо забезпечення сталого функціонування і розвитку ринку природного газу".

Текст указу опубліковано на офіційному сайті глави держави. 

В указі президент дав кілька розпоряджень, що стосуються газової сфери.

По-перше, Ющенко доручив Кабінету міністрів до 15 вересня подати йому на затвердження проект директив на переговори щодо поставок природного газу в Україну, його транзиту через територію країни й зберігання в підземних сховищах.

"Забезпечити підготовку й подати до 15 вересня 2007 року на затвердження проект директив на переговори з питання поставок на територію України природного газу, транзиту територією України й зберігання природного газу, що надійшов з території інших держав і призначений для споживачів за межами України, в 2008 році" - сказано в указі президента.

Крім того, Ющенко затвердив своїм указом рекомендації з розробки цих директив, які не публікуються. 

Президент також доручив уряду забезпечити участь представників Міністерства закордонних справ й апарата Ради національної безпеки й оборони в переговорах щодо газу. 

Нафтогаз України
Архів
Реакція "Нафтогазу" на ініціативу президента поки що невідома.
Уряд також отримав доручення затвердити фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на 2008 рік, в якому необхідно передбачити збалансованість його доходної й витратної частин. 

Президент доручив Кабміну забезпечити безумовне виконання вимог статті 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" щодо формування й використання ресурсу природного газу, який використовується для потреб населення. 

Кабмін та Національна комісія регулювання електроенергетики України також отримали доручення запровадити дієвий контроль за складовими витрат ЗАТ "УкрГаз-Енерго» і підприємств "Нафтогазу України" під час здійснення господарської діяльності з постачання природного газу. 

Президент доручив Кабміну вирішити в установленому порядку питання щодо впровадження порядку, за яким представники НАК "Нафтогаз України" на загальних зборах ЗАТ "УкрГаз-Енерго" голосуватимуть відповідно до наданих компанією завдань щодо голосування, узгоджених з Міністерством палива і енергетики України.

Кабмін, крім того, отримав доручення встановити до жовтня граничні рівні цін на газ для всіх категорій споживачів.

Також президент доручив уряду забезпечити безумовне виконання ст. 3 закону "Про державний бюджет України на 2007 рік" щодо формування й використання ресурсу природного газу для потреб населення за рахунок власного видобутку.

ВідеоПрезидент узявся за газову сферу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: