Ющенко вимагає встановити граничні ціни на газ

Президент видав указ щодо регулювання ринку природного газу.

Ющенко-Плющ-Балога
УНІАН
РНБО віднині матиме більший вплив на газові переговори.
Президент України Віктор Ющенко має намір зобов'язати Кабінет міністрів вести міжнародні переговори з поставок природного газу в Україну на міждержавному рівні.

Про це повідомив на прес-конференції заступник голови Ради національної безпеки й оборони України Юрій Продан, посилаючись на указ президента.

Зі слів Продана, в цьому указі Ющенко визначає основні принципи ведення міжнародних переговорів з поставок газу в Україну, серед яких необхідність участі в переговорах державних органів влади, а не господарюючих суб'єктів. "Президент вважає за необхідне введення державного контролю за міжнародними переговорами щодо газу", - сказав представник РНБО.

Крім того, своїм указом Ющенко визначає принципи, якими будуть керуватися посадові особи при проведенні переговорів, захищаючи, таким чином, державні інтереси.

В указі президента також сказано про необхідність формування делегації з переговорів у газовій сфері, у якій обов'язково повинні входити представники Міністерства закордонних справ, а також апарата РНБО на рівні глави і його заступників.

"І ця делегація буде їздити на переговори й відстоювати позицію держави", - сказав Продан.

Президент має намір доручити Кабміну до жовтня підготувати проекти директив для проведення переговорів з поставок газу з державами, які володіють запасами палива, або країнами, що користуються послугами транзиту газу через Україну.

Ці директиви, відповідно до указу, повинні готуватися Кабміном, після затверджуватися президентом, а потім уже повинен йти переговірний етап.

За останніим повідомленнями, Віктор Ющенко підписав указ № 842/2007 "Про деякі заходи щодо забезпечення сталого функціонування і розвитку ринку природного газу".

Текст указу опубліковано на офіційному сайті глави держави. 

В указі президент дав кілька розпоряджень, що стосуються газової сфери.

По-перше, Ющенко доручив Кабінету міністрів до 15 вересня подати йому на затвердження проект директив на переговори щодо поставок природного газу в Україну, його транзиту через територію країни й зберігання в підземних сховищах.

"Забезпечити підготовку й подати до 15 вересня 2007 року на затвердження проект директив на переговори з питання поставок на територію України природного газу, транзиту територією України й зберігання природного газу, що надійшов з території інших держав і призначений для споживачів за межами України, в 2008 році" - сказано в указі президента.

Крім того, Ющенко затвердив своїм указом рекомендації з розробки цих директив, які не публікуються. 

Президент також доручив уряду забезпечити участь представників Міністерства закордонних справ й апарата Ради національної безпеки й оборони в переговорах щодо газу. 

Нафтогаз України
Архів
Реакція "Нафтогазу" на ініціативу президента поки що невідома.
Уряд також отримав доручення затвердити фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на 2008 рік, в якому необхідно передбачити збалансованість його доходної й витратної частин. 

Президент доручив Кабміну забезпечити безумовне виконання вимог статті 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" щодо формування й використання ресурсу природного газу, який використовується для потреб населення. 

Кабмін та Національна комісія регулювання електроенергетики України також отримали доручення запровадити дієвий контроль за складовими витрат ЗАТ "УкрГаз-Енерго» і підприємств "Нафтогазу України" під час здійснення господарської діяльності з постачання природного газу. 

Президент доручив Кабміну вирішити в установленому порядку питання щодо впровадження порядку, за яким представники НАК "Нафтогаз України" на загальних зборах ЗАТ "УкрГаз-Енерго" голосуватимуть відповідно до наданих компанією завдань щодо голосування, узгоджених з Міністерством палива і енергетики України.

Кабмін, крім того, отримав доручення встановити до жовтня граничні рівні цін на газ для всіх категорій споживачів.

Також президент доручив уряду забезпечити безумовне виконання ст. 3 закону "Про державний бюджет України на 2007 рік" щодо формування й використання ресурсу природного газу для потреб населення за рахунок власного видобутку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: