Ющенко вирішив допомогти банкам добрим словом

Президент вважає, що публічна підтримка влади допоможе повернути довіру до банківської системи України.

Президент Віктор Ющенко звернувся до інших представників української влади з пропозицією підготувати спільну заяву щодо підтримки банківської сфери.

Про це глава держави сказав під час наради за участі прем'єра Юлії Тимошенко, голови Нацбанку Володимира Стельмаха, представників опозиції, а також місії Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Ющенко зокрема висловив переконання, що недовіра українців до банків була спричинена, серед іншого, політичними заявами. "Не вплив глобальної кризи є ключовим фактором того, що відбувалося в останні місяці на валютному ринку. Втрачено мінімальну довіру людей на тлі перш за все політичних подій, які відбулися в той час, як до банківської системи, так і до національної грошової одиниці", - наголосив президент.

"Якщо у нас немає сьогодні шансів продемонструвати спільне прагнення до відновлення довіри, перш за все, до національної грошової одиниці, до банківської системи України, нам буде важко говорити про приборкання кризи", - впевнений глава держави.

З огляду на це, він запропонував висловити банкам публічну підтримку. Тим більше, на думку Ющенка, держава вже показала приклад реакції на проблеми окремої банківської установи - "паніку навколо "Промінвестбанку" зняли".

"Потрібно так само відновити довіру до банків "Надра", "Родовід", Укрпромбанку, Укргазбанку, де знаходяться колосальні ресурси вкладників", - впевнений президент. Він підкреслив, що проект відповідної заяви вже готовий.

Крім того, Ющенко анонсував обговорення нового проекту меморандуму між МВФ та Україною. Президент запропонував доручити фахівцям провести додаткову дискусію і доопрацювати проект меморандуму до підпису українською стороною.

Нагадаємо, на тій само нараді Ющенко заявив, що у квітні в банківському секторі України з'явилася позитивна динаміка припливу депозитних вкладів від населення.

За словами президента, у квітні українці майже припинили забирати гроші з банків.

Разом із тим, у п'ятницю негативний прогноз розвитку банківської системи України оприлюднили закордонні експерти.

На думку представників МВФ і Міністерства фінансів США, найближчим часом кількість проблемних банків в Україні може зрости з 11 (в такій кількості банківських установ зараз запроваджено тимчасову адміністрацію) до 50-ти.

Читайте також:

Ющенко: українці припинили забирати гроші з банків

У НБУ стверджують, що не забороняли банкам достроково повертати депозити

МВФ і американці знайшли в Україні 50 проблемних банків

Мати і донька підпалили себе у відділенні банку "Надра"

ВідеоЮщенко про підтримку банкам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: