ЄБРР виділить Україні у 2009 році понад 1 млрд. дол.

Європейський банк реконструкції і розвитку готовий до фінансування програм в Україні, але запит від уряду поки що не надійшов.

ЄБРР минулого року профінансував реалізацію програм в Україні на суму близько 1 млрд. дол. Про це під час зустрічі з президентом ЄБРР Томасом Міровим заявив президент України Віктор Ющенко. Він наголосив, що банк зацікавлений в нарощуванні обсягів фінансування програм в Україні в майбутньому.

Президент наголосив, що Україна зацікавлена у співпраці з ЄБРР, зокрема, в питанні енергобезпеки і енергозбереження.

"Окреме питання – це спільний обов’язок перетворити з існуючого саркофагу ЧС в безпечний екологічний об’єкт. Ми почали реалізацію цього проекту і сподіваюсь, що влітку завершимо… У ЄБРР є колосальний досвід втілення проектів в сфері енергетичної безпеки та в сфері ядерної безпеки, - сказав він.

ЄБРР чекає мандатний запит від українського уряду на надання кредиту під будівництво лінії електропередачі "Запорізька АЕС-Каховка" (Херсонська обл.), повідомив президент банку Томас Міров.

Президент ЄБРР повідомив, що в 2009 році банк планує виділити кредит на будівництво ЛЕП "Підстанція Новоодеська-Харцизьк" (Донецька обл.). Міров нагадав, що в 2009 р. ЄБРР завершує кредитування проекту по будівництву ЛЕП "Рівненська АЕС-Підстанція Київська". За його словами, реалізація вказаних проектів сприятиме зниженню витрат при передачі електроенергії і компенсує введення додаткових генеруючих потужностей завдяки ліквідації вузьких місць при електропередачі.

Президент ЄБРР підкреслив, що фінансування проектів в області енергетики є пріоритетним для діяльності банку в Україні. За його словами, ЄБРР також готовий кредитувати проекти, пов'язані з модернізацією українських генерацій.

"Крім того, ми готові вкладати кошти і в муніципальне споживання для зменшення енерговитрат шляхом впровадження енергоефективних технологій", - уточнив Міров.

Як ще один перспективний напрям у сфері енергетики він назвав фінансування проектів, пов’язаних з використанням відновлювальних джерел для виробництва електрики: вітру, води, сонця. Крім того, ЄБРР в 2009 р. планує продовжити співпрацю з українськими компаніями в частині фінансування їх проектів за рахунок покупки викидів вуглекислого газу, так званих "вуглецевих кредитів". Загалом у 2009 р. ЄБРР планує виділити Україні у вигляді кредитів 1-1,3 млрд. євро, повідомив Міров.


Читайте також:

Українські банки отримають півмільярда євро на рекапіталізацію

Європейський банк виділив кошти на ЧАЕС

В ЄБРР розповіли про ВВП та інфляцію в Україні

ВідеоЄБРР виділить Україні у 2009 році понад 1 млрд. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: