Європа купуватиме газ на українсько-російському кордоні

Президент наполягає на необхідності змінити ситуацію, за якої України "начебто немає у транзитній політиці".

Президент Віктор Ющенко не виключає, що в майбутньому країни Європейського союзу куплятимуть російський газ на україно-російському кордоні.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Інтер".

Говорячи про можливість купівлі Європою газу на україно-російському кордоні Ющенко зазначив, що світова практика полягає в тому, що газ продається на першому кордоні. "Тобто вийшли на перший кордон. Відповідний покупець - західний - купує цей газ. І все, тема закрита", - зазначив президент.

Відповідно, політика транзиту - це вже домовленість західного покупця з країною-транзитером, вважає глава держави. "А до цього модель була така, начебто України не існувало в транзитній політиці. Газ продавався не на східному кордоні, а на західному", - сказав він. Ющенко додав, що Україна повинна шукати партнерів з точки зору принципів ціни на транзит.

Ющенко знову назвав збитковою ціну транзиту російського газу по території України. "Це програш. Ця клята популістична політика, коли ми можемо банкротувати держмонополію, вводити її функцію до збиткової, тільки заради одного політичного ефекту на декілька місяців", - сказав він.

Читайте також:

Мєдвєдєв та Меркель обсудять українську ГТС

"Нафтогаз" не згоден з вимогами європейських інвесторів ГТС

Росіяни на газових переговорах у Брюсселі просто "додали перчинку"

Ющенко: Україна починає формувати власний газовий ринок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: