Ющенко: за три місяці українська економіка обвалилася на 20%

Президент продовжує критикувати бюджетну політику уряду та наводити дані про катастрофічний стан української економіки.

В Україні за перший квартал 2009 року спад ВВП орієнтовно склав 20%, повідомив президент Віктор Ющенко під час бізнес-форуму "Влада і бізнес - партнери".

Глава держави наголосив, що індекс базових галузей склав мінус 29,9% - а це вкрай негативна тенденція в порівнянні з економіками європейських країн, де ці показники складають близько 2-5%.

Вже не вперше Ющенко звинуватив у розваленні української економіки уряд Юлії Тимошенко. Цього разу він розкритикував Кабмін за те, що не було здійснено достатньо заходів для покращення роботи бізнесу.

Зокрема, не було затверджено принцип розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику, не було вирішено питання щодо формування системи технічного регулювання.

За словами Президента, в дозвільній системі продовжують діяти нормативи, прийняті в 80-х роках. Дозвільна система – "це рай для бюрократа", зазначив Ющенко.

Він також в черговий раз наполіг на терміновому перегляді бюджету. Президент вказав на той факт, що з початку року встановилася тенденція виконання бюджету на 28-40% в останній робочий день місяця.

"Це свідчить про те, що ми маємо серйозні сигнали, що бюджет у тій версії, як передбачається бюджетом 2009 року, серйозно шкутильгає. Що нас підводять до обставин, можливо, фатального порядку. Що бюджет України 2009 року має бути якомога швидше переглянутий", - сказав Ющенко.

Він нагадав про обіцянку Юлії Тимошенко внести пропозиції щодо перегляду бюджету у травні.

Президент також зазначив, що, враховуючи потреби будівельної галузі в 2 млрд грн, а сільського господарства – в 1 млрд грн, вилучення з економіки країни таких коштів є "аморальною бюджетною політикою".

Ющенко неодноразово називав державний бюджет на 2009 рік нереальним і наполягав на його перегляді. Тимошенко 6 травня заявила, що на сьогоднішній день немає підстав для перегляду державного бюджету, оскільки він наповнюється з перевиконанням плану.

Ще на початку квітня Держкомстат заявляв, що подібні виступи Ющенка шкодять економіці: за їхніми даними, президентські оцінки є необґрунтованими і надто песимістичними.

Читайте також:

Ющенко: Україна вже на дні економічної кризи

Ющенко побачив, що в бюджеті не вистачає 80 мільярдів

Ющенко: уряд приховує рівень падіння ВВП

Ющенко нагадав, що він не відповідає за економіку

ВідеоЮщенко про спад економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: