Ющенко заборонив виплачувати зарплати з благодійних внесків

Президент стверджує, що, створивши додаткове джерело для виплати зарплат, уряд перебрав на себе повноваження Верховної ради.

Президент Віктор Ющенко призупинив дію окремих положень постанови Кабінету міністрів, за якими благодійні внески й пожертви можуть спрямовуватися на виплату зарплати працівникам бюджетних установ і закладів освіти, охорони здоров'я, соцзахисту, культури, науки, спорту і фізичного виховання.

Відповідний указ Ющенко підписав 30 квітня, повідомляє його прес-служба сьогодні, 5 травня.

Таким чином, Ющенко зупинив дію окремих положень постанови Кабміну від 14 квітня, яким уряд, серед іншого скасував заборону на використання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб на виплату зарплат працівникам згаданих установ.

В указі зазначається, що Кабінет міністрів, видаючи таку постанову, "фактично перебрав на себе повноваження Верховної ради", оскільки дане питання належить до сфери законодавчого врегулювання.

Ющенко підкреслив, що тим самим уряд діяв із порушенням Конституції. Президент подав подання до Конституційного суду з проханням перевірити конституційність цих положень постанови.

Нагадаємо, сьогодні, Ющенко також зупинив дію окремих положень постанов Кабінету міністрів від 14 квітня щодо розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися у державних і комунальних закладах охорони здоров`я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах, а також щодо розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами.

Цим самим він заборонив лікарням та вузам брати з хворих і студентів відповідно гроші за певні види послуг.

Читайте також:

Ющенко скасував запровадження платної освіти і медицини

Ющенко вимагає від уряду "розвернути" нафтопровід "Одеса - Броди"

Симоненко чекає, коли Ющенко запровадить надзвичайний стан

Ющенко їде до Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: