Ющенко задоволений курсом гривні

Віктор Ющенко вважає, що курсова ситуація в Україні близька до нормалізації.


Ющенко зазначив, що курсова ситуація в Україні адекватна існуючим викликам. За його словами, перед НБУ, який працює в умовах відпливу депозитних резервів, непросте завдання - забезпечити платоспроможність банківської системи.

"Я переконаний, що процеси, які почалися з високої інфляції, незбалансованого бюджету, потім до цього долучилися зовнішні чинники, звичайно, сформували на ринку значну проблему в довірі до гривні, до банківських установ. Але, незважаючи на це, я сказав би, що сьогодні ситуація близька до нормалізації", - сказав президент.

При цьому він зазначив, що сьогодні ситуація з девальвацією гривні не відповідає ринковим принципам і виникла під впливом психологічного чинника.

На думку президента, демонстрацією цього є наявність 30 млрд. дол. резервів, яких достатньо для того, щоб справитися зі всіма зобов`язаннями, що виникають як перед українською економікою, так і перед українським урядом.

Водночас Ющенко заявив, що банки продовжують використовувати вільні кошти, в тому числі отримані від Нацбанку як рефінансування, для купівлі валюти.

Нагадаємо, сьогодні офіційний курс гривні становить 7,65 грн/дол. і 10,34 грн/євро.