Ющенко закликав "каменя на камені не залишити" від банків-спекулянтів

Ющенко закликав Нацбанк проводити моніторинг валютних операцій банків, а також зробити жорсткішим контроль за цими процесами.

Президент України Віктор Ющенко наголошує на необхідності жорсткого контролю з боку Національного банку України і правоохоронних органів за заявками комерційних банків щодо купівлі валюти.

Про це президент сказав на нараді з керівниками провідних банків України.

Ющенко вкотре наголосив, що сьогодні немає об’єктивних підстав для девальвації гривні, і ключовим чинником такого процесу він назвав недовіру населення до банківської системи.

Президент нагадав, що минулого тижня збирав представників 30 банків, які, зідно зі статистикою, формували необгрунтований курс долара. Він заявив, що і Генпрокуратура, і СБУ, і податківці “каменя на камені не повинні залишити від таких банків”.

Ющенко висловив непорозуміння ситуацією, коли деякі банки виставляють завищений курс на рівні 9,30 грн. за долар і при цьому продають невеликий обсяг валюти. Водночас, за словами президента, це формує певний сигнал для валютного ринку в цілому.

Глава держави наголосив, що необхідно зробити жорсткішим контроль за цими процесами, а також за низкою інших. Ющенко закликав Нацбанк проводити моніторинг цих операцій.

Президент закликав банківську галузь розробити антикризовий план заходів щодо стабілізації ситуації в цьому секторі.

За словами президента, комерційні банки і НБУ мають напрацювати спільний антикризовий план заходів. На думку президента необхідно, щоб НБУ розробив нові вимоги до комерційних банків з метою збільшення їхньої ліквідності, а також визначився щодо можливого об'єднання "слабких банків" та націоналізації окремих банків.

Ющенко переконаний, що на період кризи, зусилля банківського сектору мають бути направлені на поновлення капіталів, які були втрачені внаслідок відтоку депозитів. "В цій ситуації не можна виплачувати дивіденди, премії, поки не відновиться капіталізація банків", - зазначив він.

Президент заявив, що необхідно замістити 90 млрд. грн, втрачених внаслідок відтоку депозитів. 90% цієї суми необхідно замістити через рефінансування, однак рефінансування не повинно стати єдиним інструментом заміщення втрачених капіталів.

Ющенко закликав комерційні банки працювати над відновленням довіри клієнтів з метою повернення депозитів. На його думку, не варто очікувати в банківський сектор іноземного інвестору, в разі, якщо не буде відновлена довіра до вітчизняного інвестора.

Окрім того, Ющенко підкреслив, що політики "своїми популістськими заявами" завдають шкоди банківській системі. Він закликав політиків утриматись від таких заяв, які "дискредитують банківську систему України".

Президент вважає, що "збереження свого багатства" через зняття депозитів та конвертацію їх в іноземну валюту сьогодні не є ефективним засобом. Він зазначив, що в поточному місяці купівля долара населенням та відтік депозитів "радикально зменшились".

Ющенко нагадав, що сьогодні в банківській сфері перебуває 720 млрд грн депозитних вкладів як населення, так і суб'єктів господарювання.

Читайте також:

Кабмін затвердив фінплан "Нафтогазу"

Ющенко поскаржився британському каналу на Тимошенко

Українці не довіряють банкам і зберігають гроші вдома

МВФ домовився з урядом і обіцяє "жертви"

ВідеоЮщенко банкірам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: