Ющенко заявляє, що дефіцит держбюджету складає 50%

Колосальний дефіцит державного бюджету загрожує соціальній і політичній стабільності, - вважає Ющенко і звинувачує в цьому уряд.

Президент України Віктор Ющенко вважає, що колосальний дефіцит державного бюджету ставить сьогодні під загрозу і соціальну, і політичну стабільність у країні. Таку думку він висловив, відкриваючи засідання Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні.

Ющенко підкреслив, що на сьогодні найбільшим ризиком для країни є "питання слабких державних фінансів". Він відмітив, що, за оцінками експертів, нинішній дефіцит держбюджету разом з прихованим дефіцитом складає близько 120-130 млрд грн.

"По суті, це 50% бюджету-2009. І це ключовий виклик для цін і для стабільності як такий - я маю на увазі і соціальну стабільність, і політичну", - сказав президент.

Також він відзначив, що держбюджет цього року незбалансований. "Ми маємо, по суті, один з самих неякісних бюджетів - бюджет політичний, а не економічний", - відмітив глава держави. "Очевидно, що рівень виконання бюджету буде катастрофічно низьким, і при такому бюджеті ключові соціальні програми, я не сумніваюся, будуть поставлені під ризик виконання", - сказав Ющенко.

Також він розкритикував політику уряду за стягування податків заздалегідь, яких уже зібрали 12 млрд грн, а також факт невідшкодування підприємствам ПДВ на суму 20 млрд грн.

"Це два ключові чинники, які призводять до "охолоджування" економіки. Це кризова політика", - сказав президент, поклавши повну відповідальність за цей стан на прем’єр-міністра та парламентську більшість.

Глава держави підкреслив, що без внесення змін до державного бюджету вирішити фінансові проблеми в Україні буде неможливо. Також великі надії Ющенко покладає на міжнародні, на світові фінансові інститути, у тому числі й на Міжнародний валютний фонд, за допомогою яких Україні вдасться сформувати план економічних реформ.

"Я вкотре повторюватиму: вийти сьогодні ефективно з кризи - означає проводити глибокі радикальні реформи", - сказав президент, додавши, що це стосується всіх сфер економіки.

Нагадаємо, раніше президент заявляв, що не підпише закон про внесення змін до державного бюджету на 2009 рік і пропонував парламенту, відповідно до Конституції, повторно розглянути закон разом із поданими ним пропозиціями.

Читайте також:

Ющенко знову не дав профінансувати Євро-2012

Ющенко не підпише "антивійськовий" бюджет Тимошенко

Ющенко пояснив Тимошенко, яким має бути бюджет-2010

Тимошенко та Ющенко пообіцяли МФВ переглянути бюджет

ВідеоДефіцит держбюджету складає 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: