Ющенко знайшов у Держбюджеті "дірку" в 50 мільярдів

За словами президента, такого дефіциту бюджету в Україні не було з 1995 року.

Затрати Держбюджету України на 2009 рік перевищують надходження на 50 мільярдів гривень.

Про це заявив президент Віктор Ющенко в інтерв'ю 5 каналу.

"Місія МВФ вважає, що український бюджет нереалістичний на суму 50 мільярдів гривень. Десь у районі 6-7 мільярдів доларів ми не маємо реальних джерел для покриття тих затрат, які заплановані у нас в бюджеті", - сказав він.

"Через переговорний процес ми досягли розуміння, що давайте 30 мільярдів із 50 нехай це буде дефіцит бюджету. У нас такого дефіциту не було здається з 1995 року. І я не пригадую, щоб МВФ був колись таким еластичним по відношенню до такої цифри. Крайня канонічна межа дефіциту завжди була 1% ВВП. Ми досягли умови, що в нас 3,1% ВВП - це дефіцит", - зазначив Ющенко.

За його словами, цей дефіцит буде покриватися не з доходів, а з ринку.

"А 20 мільярдів залишилися проблемними для уряду. Уряд повинен з одного боку радикально скоротити видатки, починаючи зі скорочення зарплат президента і іншої влади. З іншої сторони, цього недостатньо. Нам треба зробити низку фіскальних ініціатив, по підвищенню податкових доходів там, де це можливо", - запропонував Ющенко.

Зокрема, він запропонував як варіант "повернути через плату за бензин те, що ми отримували від транспортного збору"

"Другими словами, відрегулювати бюджет на 50 мільярдів. Приблизно по цій цифрі йде дефіцит "Нафтогазу". Є багато нюансів, як рахувати перехідні залишки, як закачаний газ, але в цілому, щоб триматися загальної температури по палаті - це 50 мільярдів. Він бере по дорожчій ціні газ, відпускає по дешевшій. Тому треба збалансувати бюджет НАК і через лібералізацію цін, і через енергозберігаючі програми", - зазначив Ющенко.

Читайте також:

Долар рекордно впав щодо євро

Forbes: вести бізнес в Україні трохи краще, ніж у Гондурасі

СП оприлюднив "секретну" інформацію: держбюджет виконується на 70%

Кабмін "засекретив" інформацію про доходи бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: