Ющенко зупинив приватизацію ОПЗ

Президент не прийняв умов приватизації підприємства, затверджених українським урядом. Кабмін висловив невдоволення.

ОПЗ
Архів
Одеський припортовий знову може стати причиною протирічь українських посадовців.
Президент України Віктор Ющенко зупинив дію розпорядження Кабінету міністрів від 8 серпня 2007 року № 641–р "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод".

Про це сказано в президентському указі №850/2007 від 12 вересня.

На думку Ющенка, приватизація ОПЗ на умовах, затверджених урядом, може негативно позначитися на розвитку хімічної галузі української промисловості. 

Зокрема, президент висловив невдоволення тим фактом, що ВАТ "Одеський припортовий завод" має бути приватизоване разом із відповідним майновим комплексом (зокрема, цехом перевантаження аміаку).

"Таке рішення за відсутності в Україні механізму узгодження тарифів у сфері перевантаження хімічної продукції, у тому числі й аміаку, та без запровадження заходів щодо протидії монополізації у сфері перевантаження продукції може призвести до необґрунтованого завищення покупцем товариства тарифів на ці послуги, що негативно позначиться, зокрема, на діяльності підприємств хімічної промисловості України", - сказано в указі. 

"Відкрите акціонерне товариство "Одеський припортовий завод"... є об'єктом підвищеної техногенної та екологічної небезпеки, і потребує здійснення відповідного контролю за його діяльністю. Між тим, необхідних механізмів такого контролю розпорядженням, про яке йдеться, не передбачено", - наголосив глава держави.

На думку Ющенка, умови приватизації ОПЗ, затверджені Кабміном, можуть бути загрозою національній безпеці України.

"Затверджені розпорядженням Кабінету міністрів України... умови відчуження зазначеного об'єкта державної власності не відповідають Закону України "Про основи національної безпеки України", за яким вдосконалення антимонопольної політики визначено одним із основних напрямів державної політики з питань національної безпеки в економічній сфері (стаття 8), неефективність антимонопольної політики, зростання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру визначено загрозами національній безпеці України (стаття 7), забезпечення екологічно та техногенно безпечних умов життєдіяльності громадян і суспільства, збереження навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів є одним із основних пріоритетів національних інтересів України (стаття 6)", - сказано в указі.

Ющенко-Янукович
УНІАН
Приватизувати ОПЗ на умовах уряду заборонив президент.
Також, на думку Ющенка, урядове розпорядження не відповідає Конституції України, "зокрема її статті 16, за якою забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави, статті 17, згідно з якою забезпечення економічної безпеки держави є однією з її найважливіших функцій, статті 42, за якою держава забезпечує захист конкуренції, недобросовісна конкуренція не допускається, а також частині другій статті 8, якою встановлено, що нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, частині другій статті 6, частині другій статті 19 та частині третій статті 113, які зобов'язують Кабінет міністрів України керуватись у своїй діяльності Конституцією та законами України, діяти на підставі та у спосіб, що ними передбачені". 

Також Віктор Ющенко звернувся до Конституційного суду України з приводу конституційності постанови уряду, яке стосується умов приватизації ОПЗ.

На рішення президента відреагував Кабмін. На думку урядовців, рішення про зупинення постанови Кабінету міністрів "Про затвердження умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод№ не витримує критики. 

Про це йдеться у заяві прес-служби Кабміну.
 
”Мотивація указу не витримує критики, оскільки зводиться до того, що приватизація заводу за нинішніх умов взагалі не може бути здійснена. То ж чому президент неодноразово наполягав на приватизації саме цього об’єкта?”, - йдеться у заяві.
 
Кабінет міністрів вважає, що затвердив умови максимально прозорого конкурентного продажу пакету акцій підприємства, при цьому умови гарантують прихід саме стратегічного інвестора, який би забезпечив завод сировиною, мав би ресурси для технічної, економічної і екологічної модернізації виробництва. Також, підкреслюється у заяві, умовами гарантувалось збереження і безпечне функціонування нерозривного виробничого комплексу. 

В уряді переконані, що своїм рішенням президент нехтує своєю частиною відповідальності за виконання закону про держбюджет на 2007 рік, який він підписав, і в якому доходи від приватизації – чимала складова. 

Також члени Кабміну вважають, що глава держави ускладнює практичне виконання доходної частини бюджету, тобто, створює серйозний ризик для безперебійної виплати підвищених за спільною згодою уряду і президента зарплат, пенсій, соціальних допомог, компенсацій та дотацій. 

Кабінет міністрів України
УНІАН
Кабмін, натомість, не приймає цієї вимоги.
Крім того, урядовці переконані, що це рішення Ющенка посилає вкрай негативний сигнал інвесторам, а також свідомо створює загрозу для виконання бюджету 2008 року, оскільки президент знає, що з процедурних причин продаж акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" може не завершитись поточного року. 

Таким чином, переконані в Кабміні, президент України продовжує “надумане блокування діяльності уряду, пояснити яке можна тільки бажанням сприяти опонентам чинного уряду у виборчій кампанії”. 

“Якщо минулого року президент України призупинив дію 10 актів КМУ, то поточного року – уже 31 урядового акту, спрямованого на соціально-економічний розвиток України”, - наголошують у Кабміні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: