Ювілейний 40-й форум в Давосі почне перебудову світу

До швейцарського Давоса з’їхалася політична і економічна еліта, яка визначатиме тенденції та перспективи світової економіки.

Форум у Давосі-2010
AFP
Форум у Давосі-2010
27 січня у Давосі відкривається ювілейний 40-й Міжнародний економічний форум. Політична та економічна еліта світу з’їхалася до Швейцарії, щоб віднайти рецепт боротьби з рецесією.

Гасло цьогорічного форуму: Rethink, Redesign, Rebuild ("Поліпшити стан планети: переосмислити, перепланувати, перебудувати світ").

Всіх цікавить, яким буде вихід з глобальної кризи, позначив порядок денний засновник форуму Клаус Шваб. "Ми схильні дивитися на біржі, дивитися на украй помірні темпи зростання економіки і вважати, що все повернулося на свої місця. Але давайте не забуватимемо, що світ фундаментально змінився", - наголосив він.

Відкриє форум Ніколя Саркозі, а от Барак Обама вирішив захід проігнорувати. Не приїдуть також Володимир Путін, Ангела Меркель і багато учасників–банкірів, зокрема глави JP Morgan Chase і Goldman Sach. Представники Citigroup, Credit Suisse, UBS і Morgan Stanley хоч і приїдуть до Швейцарії, але обмежаться роллю спостерігачів.

Всього ж форум збере 2500 учасників - лідерів найбільших компаній світу, урядів, міжнародних і неурядових організацій, відомих економістів. Україну на Давосі представлятимуть Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, Віктор Пінчук, Сергій Тігіпко та інші.

"Давоський форум позиціонується як націлений на перспективу, але зазвичай він стає віддзеркаленням світу такого, яким він є, а не яким стане. І в цьому сенсі він може бути дуже корисним індикатором. Коли переважає упевнений настрій, як було на форумах 2000 і 2007 року, зрозуміло, що криза неминуча. Аналогічно, коли обстановка досить похмура, як було минулого року, це інша поворотна точка. Найтемніша година - перед світанком", - пише The Daily Telegraph.

Однією з найактуальніших тем форуму обіцяє стати обговорення ризиків суверенних дефолтів. Уряди багатьох країн закачали в національні економіки великі кошти, щоб стимулювати споживання і економічне зростання.

Не всім вдалося зробити це за рахунок накопичених резервів (як, наприклад, Росії або Китаю): багато країн накопичили велику кількість нових боргів, і останні приклади (Греція, Іспанія, Португалія, Дубай) свідчать, що після подолання Великої рецесії їм варто насамперед зайнятися зведенням свого державного боргу до розумних меж по відношенню до ВВП.

Інші заявлені теми – нестійкість цін на продовольство, скачки цін на нафту, зростання китайського ВВП. Ймовірно, велика увага буде приділена рішенням президента США Барака Обами, спрямованим на обмеження свободи діяльності банків. Ці дії призвели до падіння котирувань акцій провідних американських і європейських банків, а тому напевно не залишаться без уваги.

Читайте також:

Янукович і Тимошенко відвідають Давоський форум

Давоський форум розпочався із самогубства

Білл Гейтс порадив Обамі не втручатися в економіку

Сорос спрогнозував другу хвилю кризи вже цього року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: