З 1 грудня газ для населення подорожчає на 35% (відео)

Національна комісія регулювання електроенергетики ухвалила рішення про підвищення цін на газ для населення на 35% з 1 грудня цього року.

Більше - в сюжеті ТСН.

Про це журналістам повідомив голова НКРЕ Валерій Кальченко.

Він уточнив, що таке рішення було ухвалене сьогодні на засіданні комісії на виконання вирішення РНБО, введеного в дію указом президента.

"Укази президента не обговорюються, а виконуються", - сказав Кальченко.

Згідно з рішенням НКРЕ для першої категорії споживачів (з річним обсягом споживання до 2,5 тис. куб. м газу) з лічильником вартість газу складе 483 грн/1 тис. куб. м, без лічильника - 531 грн/1 тис. куб. м.

Для другої категорії (з річним обсягом споживання 2,5-6 тис. куб. м газу) з лічильником - 732 грн/1 тис. куб. м, без лічильника - 805 грн/1 тис. куб. м.

Для третьої категорії (з річним обсягом споживання 6-12 тис. куб. м газу) з лічильником - 1498 грн/1 тис. куб. м, без лічильника - 1648 грн/1 тис. куб. м.

Для четвертої категорії (з річним обсягом споживання понад 12 тис. куб. м газу) з лічильником - 1790 грн/1 тис. куб. м, без лічильника - 1968 грн/1 тис. куб. м.

Кальченко відзначив, що рішення РНБО передбачало підвищення цін на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

"В цьому випадку ціна на газ для населення підвищилася б в 3,8 раза. Ми вважаємо таке підвищення дуже чутливим для основної категорії споживачів. Тому було ухвалено рішення про поступове підвищення цін, спочатку на 35%", - сказав Кальченко.

Голова НКРЕ також підкреслив, що це дозволить виконати основну вимогу президента - про фінансову стабілізацію стану НАК "Нафтогаз України".

Говорячи про кошти, які компанія отримає в результаті підвищення цін, Кальченко сказав: "Я б не говорив про якісь додаткові фінансові ресурси для компанії. Це просто дозволить зробити її роботу беззбитковою".

Він також повідомив, що на засіданні РНБО прем'єр-міністр Юлія Тимошенко голосувала проти ухвалення такого рішення, і надалі Кабмін і Мінпаливенерго також заперечували проти підвищення ціни на газ для населення.

"Їх пропозиція полягала в тому, щоб залишити все як є", - сказав він.

ВідеоВ Україні різко дорожчає газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: