З 1 січня зарплата не зросте

Міністерство праці й соціальної політики заявляє про неможливість підвищення мінімальної заробітної плати до рівня прожиткового мінімуму з січня 2009 року.


Про це на парламентських слуханнях, присвячених дотриманню конституційних гарантій трудових прав громадян, сказав заступник міністра праці й соціальної політики Віктор Оніщук.

"Через світову фінансову кризу, яка охопила й Україну, немає можливості встановити мінімальну заробітну плату на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи, хоч це й передбачалося здійснити вже з початку наступного року", - сказав він.

Він нагадав, що розмір зарплати на 2009 рік буде встановлюватися відповідно до індексу інфляції, як і передбачено законом.

Крім цього, Оніщук висловив стурбованість рівнем порушення роботодавцями трудового законодавства.

Він назвав оплату праці, робочого часу й часу відпочинку, правила ведення трудових книжок, складання й виконання трудових договорів, трудової дисципліни найпоширенішими порушеннями норм трудового законодавства.

Під час перевірок цього року в 27 тис. роботодавців було виявлено 140 тис. порушень трудового законодавства й законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З 1 жовтня прожитковий мінімум становить 626 гривень, мінімальна зарплата на сьогодні – 605 гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: