З газом розбереться прокуратура

Прем'єр-міністр Віктор Янукович і представник НУ-НС Тарас Стецьків просять Генеральну прокуратуру розібратися з газовим боргом України.

Віктор Янукович
УНІАН
Віктор Янукович просить Генпрокуратуру розібратися із газовим боргом.
Прем`єр-міністр України Віктор Янукович на засіданні Кабінету міністрів 10 жовтня звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням підключитися до з`ясування ситуації, чому заборгованість споживачів природного газу на внутрішньому ринку виросла за рік до 2 мільярдів доларів.

Про це на брифінгу повідомив міністр палива і енергетики Юрій Бойко.
 
"Я думаю, ця робота буде проведена дуже швидко, оскільки опалювальний сезон наближається, і люди не повинні відповідати за дії керівників, які не за призначенням використовують державні кошти", - відзначив голова Мінтопенерго.

Разом з тим, представник блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Тарас Стецьків також виступив із вимогою негайного втручання вищих посадовців України і Генпрокуратури у ситуацію на газовому ринку.

Ситуація, що склалася в газовій сфері прямо загрожує національній безпеці України і вимагає негайного втручання вищих посадових осіб держави, Генеральної прокуратури і має стати першочерговим предметом розгляду нового парламенту, йдеться у заяві Стецьківа.

Представник НУ-НС вважає, що “так звані домовленості, досягнуті Віктором Януковичем 9 жовтня у Москві про погашення газового боргу перед РАТ “Газпром” – це остання афера його уряду, який незабаром піде у відставку”. 

За словами Стецьківа, таким чином, “по суті, була завершена багатоходова комбінація, яка має на меті поставити взимку на коліна українську економіку в питанні газозабезпечення, створити непереборні труднощі для майбутнього демократичного уряду у паливній сфері, суттєво підірвати міжнародний імідж України з енергетичних питань”. 

На думку політика, першим етапом “цієї афери”, що розроблялась керівництвом Мінпаливенерго, стали “браві рапорти чиновників влітку 2007 року про закачування в українські підземні сховища рекордної (близько 32 мільярдів кубометрів) кількості газу на зимовий період”. 

"При цьому уряд і його паливний міністр свідомо замовчували, що левова частка цього газу належить не українським чи напівукраїнським газотрейдерам”, - наголосив Стецьків. За його словами, тепер стає зрозуміло, що газу, який належить НАК “Нафтогаз України” у сховищах практично немає. 

Як заявляє Стецьків, другим етапом “афери” стало оголошення, зроблене РАТ “Газпром” 3 жовтня цього року, про наявність українського боргу у розмірі 1,3 мільярда , а потім - 2 мільярдів доларів.

“Та швидкість і поспіх, з якими український уряд визнав цей борг, яскраво свідчить, що йому було чудово відомо про накопичення та існування такого боргу, але уряд приховував цей факт від суспільства, що є злочином”, - йдеться у заяві. 

Стецьків наголошує, що й досі політикум та суспільство не отримали відповіді, звідки взявся цей борг, яка його структура, хто несе відповідальність за таке господарювання. За його словами, “третім і головним етапом виявилися так звані домовленості про погашення “боргу”. 

Стецьків вважає, що борг компанії RosUkrEnergo буде віддано газом, який зберігається в українських підземних газових сховищах. Представник НУ-НС заявив, що завдяки ряду “нехитрих комбінацій російський газовий монополіст сконцентрує в українських ПГС дійсно рекордну кількість свого газу і зможе диктувати ціну українським споживачам”.
 

Тарас Стецьків
УНІАН
Втім, прем'єру не вірить представник НУ-НС Тарас Стецьків.
Стецьків попереджає, що в такій ситуації, якщо українські державні монополії НАК “Нафтогаз” і “Укртрансгаз” не погасять своєї заборгованості перед “Укргаз-Енерго”, може постати питання про визнання їх банкрутами і передачу майна за борги. 

На думку Стецьківа, це призведе до того, що взимку Україна, не маючи власного газу в ПГС, буде вимушена купувати його в “Газпрому” на його умовах. 

“Різко зростає небезпека втрати за борги газотранспортної системи України, переходу під фактичне управління “Газпрому” підземних сховищ газу”, - йдеться у заяві. 

Стецьків зазначає, що таким чином напередодні формування нового українського уряду, який має намір ліквідувати газові оборудки, “Газпром” страхує себе від усунення з ринку RosUkrEnergo та “Укргаз-Енерго”, перебираючи на себе їх активи".

ВідеоПроблема газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: