З населення хочуть здерти гроші за нові упаковки продуктів

Дата публікації
Перегляди
2421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З населення хочуть здерти гроші за нові упаковки продуктів

Вся Україна заплатить за маркування продуктів для 500 громадян

Українцям доведеться заплатити з власних кишень за нове маркування на упаковках.

Верховна рада хоче за додаткову плату врятувати здоров'я народу. Згідно з законопроектом, тепер до маркування ГМО на упаковках продуктів добавиться напис про вміст глютену, який насправді є лише клейковиною - основним білком злакових.

Варто зазначити, що вказана речовина може бути справді небезпечною, але тільки для тих людей, які хворі спадковим аутоімунним захворюванням целіакією (глютенова ентеропатія). Проте хворих з таким діагнозом в Україні за офіційними даними налічується трохи більше півтисячі людей.

Діабетиків в Україні в тисячу разів більше, але написи "без цукру" на звичайних продуктах не думає ставити ніхто.

Якщо нова ініціатива депутатів знайде підтримку, то усім виробникам доведеться витратити кошти на додаткові дослідження в акредитованих лабораторіях та реєстрацію рецептури продуктів в Міністерстві охорони здоров'я.

Також компанії змушені будуть надрукувати нові упаковки. Враховуючи те, що етикетки зазвичай виготовляються на рік вперед величезними партіями, то їх передрук ляже на плечі кінцевих споживачів.

У компаніях вже підрахували: написи "без глютену" на кожній партії товару, підкріплені спеціальними лабораторними дослідженнями, обійдуться мінімум в додаткові 700-900 грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація