З наступного року депутатам та міністрам скоротять пенсії

Після 1 січня 2011 року ні суддя, ні генерал, ні академік, ні міністр, ні депутат, виходячи на пенсію, не зможе розраховувати більш ніж на 12 пенсійних мінімумів.

У 2011 році уряд планує заощадити 9 мільйонів гривень на обмеженні пенсій чиновникам. Буде встановлений максимальний розмір пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних (у грудні 2010 року — 734 гривні x 12 = 8808 гривень).

Про це свідчать сформульовані Кабміном ключові положення пенсійної реформи, остання версія яких надійшла в розпорядження "Дзеркала тижня".

Водночас, згідно з рішенням Конституційного суду від 2007 року, цей захід стосуватиметься тільки тих, хто буде оформляти пенсію після 1 січня 2011 року. І ні суддя, ні генерал, ні академік, ні міністр, ні депутат, виходячи на пенсію, не зможе розраховувати більш ніж на 12 пенсійних мінімумів.

При цьому на обмеженні максимального розміру пенсій в 2011 році планується заощадити всього 9 мільйонів гривень із загальної економії за рахунок пенсійної реформи на суму майже 6 мільярдів гривень.

Нові віяння торкнуться і нових спецпенсіонерів. Тим з них, хто має право дострокового виходу на пенсію, спецпенсії будуть виплачуватися, тільки після досягнення "загальновстановленого пенсійного віку".

Що стосується дострокових пенсій (за скорочення штату, за станом здоров'я), то працюючим пенсіонерам планується припинити їх виплату до встановленого законом пенсійного віку.

Водночас категорія осіб, які працюють і отримують спеціальну пенсію, захищені рішенням Конституційного суду від 2007 року.

Як пояснюють експерти, якщо на 1 січня майбутнього року спецпенсіонер буде працювати на своїй колишній посаді, то він отримає і зарплату, і спецпенсію в повному розмірі. Проте новим працюючим спецпенсіонерам на період роботи будуть платити пенсії рівно стільки, скільки кожен заробив за законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Раніше голова ВР Володимир Литвин повідомляв, що при ухваленні державного бюджету на 2011 рік передбачається урізати пенсії і зарплати чиновників.

Читайте також:

Чиновникам уріжуть зарплати й пенсії

Наступного року зарплати і пенсії зростуть

Пенсії в Україні підвищать на 7 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: