З нового року Київ знову залізе в борги

Незважаючи на те, що місто нині має борг по зовнішніх запозиченнях у розмірі 700 мільйонів доларів, столичні чиновники не мають наміру відмовлятися від чергових кредитів.

Київська міська державна адміністрація має намір у 2011 році залучити кредит у Всесвітнього банку до 200 мільйонів доларів на 20 років, заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

"Україною ратифіковано угоду зі Всесвітнім банком, що дає можливість сьогодні брати кредити під 6% на реконструкцію водопостачання, а Київ навіть не заявив на цю програму. Ми це виправили. У нас на наступний рік існує домовленість, що Всесвітній банк готовий дати кредит до 200 мільйонів доларів на 20 років з відстрочкою на 5 років сплати за тілом кредиту", - сказав Крамаренко.

Він наголосив, що це надзвичайно вигідні умови, що "дозволяють за 5 років окупити проект".

Незважаючи на те, що місто нині має борг по зовнішніх запозиченнях у розмірі 700 мільйонів доларів, столичні чиновники не мають наміру відмовлятися від чергових кредитів.

"Необхідно оцінювати адекватність подій, розуміти, що інвестиційні ресурси місту потрібні, і Київ й надалі буде користуватися позиковими ресурсами", - сказав Крамаренко.

Він додав, що сьогодні питання лише в тому, скільки місту треба інвестиційних ресурсів і на яких умовах.

"У 2011 році зобов'язання Києва за зовнішнім боргом становитимуть 200 мільйонів доларів, за внутрішнім - 1,2 мільярда гривень під різницю в тарифах, що існувала в 2009 році і 300 мільйонів - за різницю, що існувала в 2010-му", - сказав Крамаренко.

Як відомо, у липні перший заступник голови КМДА Олександр Попов у липні оцінював сумарний борг Києва і його комунальних підприємств в 10-12 мільярдів гривень.

У вересні Київська адміністрація взяла кредит у 1,5 мільярда гривень для погашення різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги. Кошти були позичені у двох банків - Ексімбанк і Ощадбанк - під 12,75% річних.

Також місто до кінця року планує залучити 350 мільйонів запозичень для закупівлі автобусів та тролейбусів до Євро-2012.

Крім того, за словами Крамаренка, наразі Київська адміністрація розглядає можливість залучення японського кредиту у 3 мільярди доларів на будівництво метро.

Читайте також:

У МВФ вважають, що економіка України вже відновилася

Україна взяла в борг 2 мільярди доларів

У Києві внесли зміни до бюджету міста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: