З Нового року подорожчає ряд товарів

Цигарки, бензин, алкоголь, цукор та інші товари суттєво подорожчають. Уряд, правда, заспокоює, що не настільки, як в 2010-у році.

Згідно з положеннями Податкового кодексу у 2011 році зростуть акцизи на низку товарів.

Так, акцизний збір на сигарети з фільтром підвищено на 6 гривень, а на цигарки без фільтру - на 3 гривні.

На стільки ж, тобто на 3 гривні зросте акцизний збір для виробників алкоголю - до 42 гривень за літр 100% етилового спирту. Збори на міцні вина, вермути та шампанське також підняли. На думку урядовців та депутатів, такий підхід має врятувати українців від шкідливих звичок.

Подорожчає і пальне. З нового року зростає і ставка акцизного збору на бензини - зі 132 євро на тонну до 182 євро. Експерти попереджають - не одразу - але ціни на українських АЗС зростуть.

"Це означає порядку 50 копійок за літр. Оскільки акцизний збір є прями податком на споживача, то безумовно ціна з часом, по мірі оновлення запасів відобразиться в АЗС. Я думаю, що враховуючи наявність деяких запасів, які є сьогодні на ринку – цей новий податок інтегрується в нову ціну на початку лютого", - каже експерт Сергій Куюн.

Та це ще не все, каже експерт - серед подарунків-2011 - плани підвищити і імпортні мита на ввезення бензинів до України. Цифр чиновники не називають - однак фахівці переконані реалізація відчутно вдарить по кишеням автовласників.

З початком 2011-го може подорожчати і цукор. Цього разу сам по собі, без допомоги уряду. Експерти ринку підрахували: українські цукровики норму не виконали, виробили майже на півмільйона тонн менше аніж споживають українці за рік.

Відтак, ціна на кілограм цукру зросте, через дефіцит, подорожчання газу для підприємств та подорожчання цукру у світі. В українських магазинах ціни можуть збільшитись приблизно на гривню за кілограм.

Та наразі, часу хвилюватися немає, адже на то і свята. Тим більш, у 2011-му році урядовці обіцяють, подорожчання хоча і буде, але меншим ніж у попередній рік.

Читайте також:

З 2011 року одяг різко подорожчає

Рис подорожчає на третину

Джинси подорожчають через жадібний Китай

Українцям порадили запасатися картоплею і бавовною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: