З початку року Україна залучила 1,6 млрд доларів інвестицій

Ситуація на валютному ринку демонструє стабільний "позитив" навіть без присутності на ринку регулятора.

Іноземні інвестиції в Україну з початку 2010 року склали 1,6 млрд доларів.

Про це розповів керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Ситуація на валютному ринку за останній місяць демонструє стабільний "позитив" навіть без присутності на ринку регулятора.

Цьому сприяє і відновлення довіри населення, яке розпочинає повертати готівкову валюту в банки, і продаж експортерами своєї виручки, і прихід іноземних інвестицій нерезидентів, які з початку року завели в Україну валюти на 1,6 млрд. доларів.

За даними Литвицького, у березні 2010 року Нацбанк купив на міжбанку 1,372 млрд. доларів, а з початку року - 1,473 млрд. доларів. При цьому регулятор у березні 2010 року поповнив свої золотовалютні резерви на 600 млн. доларів.

29 березня 2010 року золото-валютний запас становив 24,82 мільярда доларів.

У НБУ розраховують, що зможуть наростити резерви до 25 мільярдів уже в березні 2010 року.

"Говорити про те, що НБУ купує валюту на міжбанку і, таким чином, веде політику фіксованого курсу, не коректно. Це зовсім не так - адже ми викуповуємо надлишкову пропозицію валюти, а не тому, що хочемо просто зафіксувати курс, і не дати гривні більше зміцнитися", - запевняє Литвицький.

Крім того, оскільки економіка пішла в плюс, сказав він, ринок потребує грошей, "а ми їх даємо".

"Можна також стверджувати, що і без нашої участі на міжбанку курс практично не змінюється - коливання складають буквально соті-тисячні копійки", - розказав банкір.

Нагадаємо, глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан висловив надію на швидке відновлення програми кредитування України.

"Перша частина програми пройшла успішно. Наша допомога була тимчасово призупинена на період виборів. Сподіваюся, ми відновимо (кредитування) досить скоро", - заявив Д.Стросс-Кан під час виступу у Варшавській школі економіки.

Читайте також:

МВФ сподівається на швидке поновлення кредитування України

Україні потрібно 70 мільярдів доларів на рік, і так 10 років

Темпи зростання інфляції в Україні збільшилися вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: