З початку року в Україні надрукували 24 мільярди гривень

Екс-міністр фінансів заявив, що друкарський верстат в Україні вже запущено, а дефіцит бюджету складає 14% ВВП.

Віктор Пинзеник
Прес-служба БЮТ
Пинзеник підрахував: за півроку надруковано 24 млрд. гривень
Колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник заявляє, що дефіцит бюджету – 14% ВВП, і з початку року в Україні надрукували 24 млрд. грн.

Пинзеник порахував, що "в нинішньому бюджеті закладений дефіцит 31 млрд. грн., плюс 44 млрд. грн., витрачені на рекапіталізацію, разом – 75 млрд. грн".

"Це те, що вже заплановано. При підготовці бюджету розраховували на 3%, забуваючи чомусь про 44 млрд. грн. Так, цей дефіцит – тимчасовий, разовий, але сьогодні він є і не можна це не враховувати", - зазначив екс-міністр.

Він відзначив, що приховане "джерело" дефіциту – нереальні доходи. “Доходи загального фонду. Спецфонд не враховуємо, він вельми специфічний, минулого року складав 186 млрд. грн., в поточному – 183,5 млрд. Тобто, щомісячно бюджет повинен був одержувати 98% доходів. За перші п`ять місяців надходження складають 72%, одержано тільки 66 млрд. (минулого року – 72), недобір, відповідно, – 12%. Таким чином, кажучи про реальні цифри, бюджет недоотримає 25-30 млрд. грн.”.

Адже дефіцит розрахований, виходячи з цифри 183,5 млрд., а надходжень прийде на 30 млрд. менше, відзначає екс-міністр, закликаючи при цьому не забувати про дефіцит "Нафтогазу". "Яка суть недавньої ухвали уряду про поповнення статутного фонду компанії на 18,6 млрд. грн.?, - відзначає Пинзеник. - Юридичний аспект не зачіпаємо – там все правильно, але де-факто це збільшення бюджетного дефіциту ще майже на 19 млрд. Плюс – дефіцит Пенсійного фонду. За станом на середину травня, неповернених позик у фонді було десь на 11 млрд. Віднімаємо 4,7 млрд. – те, що накопичилося до початку року, одержуємо 6,3 млрд."

"Так... (бере калькулятор, що лежить на столі). Всього у нас 130 млрд., ВВП – 950 (перераховує). Майже 14% виходить. Так, реальний дефіцит бюджету – без малого 14%".

"Цифра величезна – країна такої раніше не знала, - говорить екс-глава Мінфіну. - Але головна небезпека – відсутність джерел фінансування. Залишків грошей на рахунках немає, приватизації – немає. Одне залишається – друкарський верстат...". за словами Пинзеника, він вже запущений, а з початку року встигли надрукувати 24 млрд. грн.

Водночас екс-міністр визнав: "Парадокс, але поки що друкарський верстат не нашкодив – допоміг. Більше того, ми спостерігаємо зниження інфляції. Травень ми закінчили з показником інфляції 14,7%, тоді як минулого року вона складала 22,3% (у річному обрахунку). Причина – відтік депозитів. Зараз вони стабілізуються. Тому подальша монетизація призведе вже до інших наслідків".

Як повідомлялося, за оцінками Міжнародного валютного фонду, дефіцит зведеного бюджету України за 5 місяців 2009 року склав 17 млрд. грн.

Виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський повідомив, що плановий показник дефіциту зведеного бюджету України за вказаний період повинен був скласти 22,5 млрд. грн.

Читайте також:

Російські колектори візьмуться за боржників-українців

Україна впевнена, що Європа дасть їй кредит на газ

МВФ побачив дірку в українському бюджеті у 17 мільярдів гривень

Тимошенко оголосила, що криза в Україні зупинилася
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: