З початку року в Україні закрилися майже півмільйона ФОПів

Більшість із них не здійснювали підприємницької діяльності.

З початку цього року в Україні припинили діяльність 454 тисяч фізичних осіб-підприємців. Більшість з них не здійснювали підприємницької діяльності, не отримували жодних доходів і не сплачували жодних податків.

Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

За його словами, ФОПи закрилися через зміни до закону, які передбачають сплату фізособою-підприємцем 22% ЄСВ від мінімальної зарплатні, навіть якщо він не здійснює ніякої діяльності.

При цьому у ДФС зазначили, що із майже півмільйона закритих ФОПів було лише 85,8 тисяч підприємців, які дійсно займалися бізнесом та сплачували податки. У той же час відкрилося 196 тисяч нових ФОПів.

Павло Дроняк додав, що зараз на спрощеній та загальній системі оподаткування перебуває 1,65 млн фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність.

Нагадаємо, він 1 січня 2017 року набули чинності законодавчі зміни, згідно з якими ФОПи відтепер повинні сплачувати єдиний соціальний внесок - 704 грн на місяць, навіть якщо не мають прибутку.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева переконує, що від масового закриття ФОПів бюджет нічого не втратив. За його словами, закриваються ті фізичні особи-підприємці, які не вели господарської діяльності і не сплачували податків. 

Залиште свій коментар