Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З початку року загальний фонд держбюджету недоотримав 94 млрд грн - Рахункова палата

План не виконано на 11,1%.

З початку року загальний фонд державного бюджету України недоотримав 93,6 мільярдів гривень. Надходження становлять на 11,1% менше від запланованого.

Про це на засіданні Рахункової палати 10 жовтня повідомив її голова Валерій Пацкан, посилаючись на оперативну інформацію Державної казначейської служби.

За його словами, план доходів загального фонду у січні-вересні цього року не виконано на 17,2 млрд грн, або 2,8%.

Пацкан зазначив, що надходження від запозичень склали на 66,5 млрд грн або на 32,9% менше від плану. Це насамперед кошти, отримані від розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Заплановане залучення коштів із зовнішніх джерел виконано лише на 21,5% від плану.

Також голова Рахункової палати заявив про провал виконання плану надходжень від приватизації державного майна. "При плані 10,7 млрд грн отримано лише 77,3 млн грн, або 0,7% плану", – підкреслив Валерій Пацкан.

Водночас, більше плану на 0,7 млрд надійшло коштів від повернення кредитів, які надавалися з державного бюджету.

Голова Рахункової палати зазначив, що обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає. Якщо у першому кварталі загальне невиконання плану становило 66 млрд грн, то у першому півріччі - 74 млрд грн, і ось зараз - вже 94 млрд грн.

Недоотримані кошти у бюджет інфографіка рахункової палати
Рахункова палата України

Нагадаємо, уряд також досі не спромігся взяти гроші в кредит в міжнародних фінансових організацій. Зокрема, у МВФ, який не виділяє кошти, бо Київ не впровадив усі необхідні реформи. Зокрема, досі не підвищена ціна на газ для населення до ринкового показника. У Кабміні перенесли розгляд цього питання на 18 жовтня.

Через те, що МВФ не виділяє Україні черговий транш кредиту, гроші в борг не хочуть давати й інші міжнародні кредитори. Також через це Україна змушена відкладати випуск євробондів. Позичає лише на внутрішньому ринку.

Крім того, за перше півріччя приватизація забезпечила надходження на суму 50 млн грн при річному плані в 21,3 млрд грн. У Мінекономрозвитку підрахували, що станом на 1 жовтня в Україні відбулося 150 успішних аукціонів з малої приватизації, які принесли державі понад 173 млн грн.

Раніше виконувачка обов'язків міністра фінансів Оксана Маркарова запевняла, що за підсумками січня-серпня держбюджет виконали майже на 99%.

ВідеоПадіння гривні та зростання цін: чого очікувати від держбюджету на 2018-й рік

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції