З початку року збитки підприємств ЖКГ сягнули 490 млн гривень

За минулий рік збитки в галузі житлово-комунального господарства у 2009 році склали більше 1,9 млрд гривень.

Збитки підприємств ЖКГ України за січень-лютий 2010 року склали 490 млн гривень, повідомив міністр з питань ЖКГ Олександр Попов.

Попов відзначив, що основним завданням є стабілізація фінансового стану підприємств галузі. За його словами, основне питання, яке необхідно вирішувати в рамках підготовки до нового опалювального сезону, - це оновлення основних фондів підприємств ЖКГ.

Вже з сьогоднішнього дня в Україні буде сформований штаб під керівництвом міністра, для вирішення проблем, які є сьогодні в регіонах, відзначив міністр.

Він додав, що протягом опалювального сезону 2009-2010 рр., який вже завершився, більше 7 тис. будинків відключалися від опалення і гарячого водопостачання з різних причин, зокрема внаслідок аварій та заборгованостей за надані послуги.

Попов також повідомив, що на реформи і розвиток ЖКГ в 2010 р. необхідно передбачити в держбюджеті 1,5-2 млрд грн. Основними напрямами реформування галузі в 2010 р. буде впровадження енергозберігаючих технологій, наведення порядку, у житловому фонді і в тарифній політиці, "щоб населення платило за фактом використаних послуг, а не за завищеними нормами".

Міністр додав, що в цьому році буде продовжена політика встановлення контрольно-вимірювальних приладів.

Попов сказав, що міністерство буде робити все можливе для того, щоб стримати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. За його словами, у разі значного підвищення тарифів на ЖКП (від 30-40%), може скластися ситуація, що населення не буде платити за ЖКП.

Нагадаємо, наприкінці березня ц.р. Попов повідомив, що субвенції з держбюджету на покриття різниці в тарифах на комунальні послуги можуть скасувати з 1 липня 2010 р. за його словами, за три останні роки регіони набрали субвенцій на 8,8 млрд грн.

В Україні збитки галузі ЖКГ у 2009 році склали більше 1,9 млрд гривень.

Нагадаємо, міністерство з питань житлово-комунального господарства розглядає можливість диференціації тарифів на житлово-комунальні послуги залежно від доходів громадян.

"Зараз опрацьовується питання про можливість диференційованого підходу до сплати житлово-комунальних послуг. Сьогодні населення платить лише 30% за той газ, який ми купуємо у РФ. Одна справа, коли платить людина, у якої низький дохід, та інша, якщо це український мільйонер, людина з достатньо високими доходами", - повідомив Попов.

Читайте також:

Комунальні тарифи прив'яжуть до доходів громадян

У Києві не підніматимуть квартплату до кінця року

У Ялті за комунальні борги будуть арештовувати квартири
 

ВідеоЗ початку року збитки підприємств ЖКГ сягнули 490 млн гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: