З послабленням карантину гривня зміцнилася: з чим це пов'язано і доки буде дешевшати долар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині вартість долара становить 26,51 грн. 

Кілька останніх днів Національний банк України укріплює курс національної валюти. Нині - це вже 26,51 грн. 

Це прогнозоване чи ситуативне укріплення і як далі буде поводитись гривня — у сюжеті Сніданку з 1+1. 

З послабленням карантину національна валюта почала укріплюватись. Фахівці пояснюють це тим, що найскладніший етап світової економічної кризи минув ще в березні. Зараз у країні період, коли економіка максимально розвантажена.

"Що стосується державного і приватного сектору, то там жодних виплат (квітень, травень, червень) немає і даний період є стабільним. Спостерігається профіцит валюти на ринку", - пояснив економіст Григорій Кукуруза.

Тож у нацвалюти є всі шанси укріпитись ще. Утім, зміниться ситуація наприкінці літа. Саме тоді гривня може почати слабшати. "Саме на серпень приходиться і пік виплат державного боргу. Ми маємо виплатити два мільярди за облігаціями, гарантованими США. Очевидно, що і пік виплат корпоративному боргу. Жовтень, листопад вони стабільні та грудень аналогічно - це пік виплат за боргами і рекордні закупки імпорту", - каже економіст.

Відео Гривня міцнішає: із чим пов’язане укріплення національної валюти

Національний банк України укріплює курс національної валюти — нині це вже 26 гривень 51 копійка за долар. Порівняно з учора гривня зміцніла на 6 копійок. Що це — прогнозоване чи ситуативне укріплення і як далі буде поводитись гривня — дивіться в сюжеті. 

Гривня міцнішає: із чим пов’язане укріплення національної валюти

Фактором ризику може стати друга хвиля світового карантину. "Але це не прогнозоване явище. Те, що ми бачимо, трішки насторожує - якесь відновлення карантинних обмежень в Китаї. Далі слідкуємо за Китаєм: справитись, чи буде друга хвиля, чи ні", - наголосив фахівець.

Утім, і на цей випадок Національний банк України має декілька тузів у рукаві. НБУ може згладжувати ситуацію за рахунок золотовалютних резервів. Останніми днями Нацбанк зміг поповнити резервну скарбницю. "За квітень було викуплено 790 мільйонів, за травень ще майже 500 - лише за половину травня", - каже  економіст Григорій Кукуруза.

Тож прогноз такий: до липня гривня може зміцнішати навіть до 25,5 грн, а від вересня до грудня може втратити свої позиції і опуститись до 28 грн за один долар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції