З приходом осені в Україні активізувались шахраї: найпоширеніші схеми афер

З приходом осені в Україні активізувались шахраї: найпоширеніші схеми афер

Українці купували знижки в неіснуючий магазин. / Фото: gbgalsgallery.com

Шахраї видурюють в українців гроші і погрозами змушують платити за рекламу та пусті диски.

Листопади і дощі стали гарячою порою року для шахраїв. Вони почали вигадувати нові схеми афер і таким чином заробляти на українцях, йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Зокрема, цієї осені аферисти "збирають врожай" за нав'язані послуги і влаштовують на роботу у неіснуючі фірми.

Так, в пастку шахраїв потрапила пенсіонерка Ірина. Кілька місяців тому жінка прийшла влаштовуватися на роботу за оголошенням. Робота полягала в сортуванні ґудзиків за розмірами. За це роботодавці пообіцяли майже чотири тисячі на місяць, і жінка не змогла відмовитись від привабливої пропозиції.

"І ґудзики запропонували привозити раз на тиждень додому, і потім забирати їх, і платити 850 грн за тиждень. Взяли заставу 300 гривень", - розповіла жінка.

На фірмі взяли з Ірини заставу за ґудзики, підписали угоду та видали чек. Однак через кілька тижнів горе-дільці накивали п'ятами.

"Бачила, що вони поїхали, а куди, не знаю. Місяців півтора тому", - повідомила продавець магазину, який знаходиться поряд зі зниклою фірмою.

За її словами, до зачинених дверей щодня приходять десятки обдурених людей. Самі ж постраждалі від шахраїв говорять, що їх мільйони.

Шахраї вигадують нові схеми і видурюють в українців гроші

Шахраї вигадують нові схеми і видурюють в українців гроші

Слід зазначити, що схеми обдурення аферистів в Україні найрізноманітніші. Окрім псевдоборотьби з безробіттям є ще продаж рекламного товару нібито за безцінь просто на вулиці.

"До мене підійшли двоє, запропонували тестери парфумів купити за 20 гривень. Приніс додому, а там – вода", - розповів киянин.

На вулиці ще можна відмовитись від сумнівної пропозиції, а от з власного дому від підприємливих шахраїв так просто не втечеш. В українців видурюють гроші і змушують їх платити за те, що їм взагалі не потрібно.

Так, наприклад, життя жительки столиці Тетяни перетворилося на жах після того, як вона зазирнула у поштову скриньку.

"До мене почали приходити матеріали незрозумілого змісту", - розповіла жінка.

Запаковані папірці приходили Тетяні ледь не щодня, а за кілька тижнів компанія, яка висилала на пошту непотріб, виставила за нього рахунок.

"Грубо кажучи, мене на лічильник поставили і кожен раз цей лічильник все "тік-тік-тік". Він ріс і сума ставала все більша. Дзвонили в основному ночами і дитина брала трубку, а вони погрожували", - зазначила жінка.

За безкоштовні рекламки та пусті диски шахраї з Тетяни вимагали триста гривень. Згодом виявилось, що таких постраждалих по всій Україні - наче грибів після дощу.

"І серед моїх знайомих практично відсотків 90 - у всіх ось таке, людям приходять ось такі рахунки. Погрожують, люди воліють заплатити ці триста гривень і спати спокійно, щоб згодом можна було виїхати за кордон і не переживати з приводу судових позовів", - розповіла жінка.

Слід зазначити, що винахідливі шахраї придумують, як підзаробити і на погодних умовах. Так, для мешканців великих міст з'явилась спеціальна осіння послуга - екскурсія грибними місцями. За двісті гривень людей відвозять у ліс і залишають там напризволяще.

"Ми прочитали на сайті - везуть в грибне місце, дають грибника, він вчить збирати гриби. Зібрали в автобусі по двісті гривень, привезли в ліс - сказали - геть! Ідіть збирайте. І поїхали", - розповіли жертви аферистів.

Грибники стверджують, що такі послуги - чисте шахрайство. А для тих, хто гриби бачить вперше, послуги досвідченого грибника коштують в рази дешевше, аніж обіцянки аферистів.

"50 гривень з людини, ми даємо людину, яка знає грибні місця і гриби", - повідомив керуючий базою відпочинку Андрій Ткаченко.

Дрібних шахраїв можна зустріти на кожному кроці. Програма "Гроші" провела експеримент і з'ясувала, що українці самі дозволяють себе дурити. Журналісти влаштували "розпродаж знижок" в неіснуючий магазин. Як не дивно, але за десять хвилин люди розібрали майже усі псевдознижки і навіть символічна сума в дві гривні нікого не зупинила.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Чернігові шахраї майже під гіпнозом змушували людей брати шалені кредити.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація