Через рік житло в Латвії буде безкоштовним

Якщо тенденція падіння цін на нерухомість не зміниться, то на початку 2010 року вартість квадратного метра впаде до нуля.

Різке падіння цін на нерухомість в країнах Балтії вже фактично збанкрутіли найбільші в будівельні і ріелторські компанії цього регіону. Злам ринку нерухомості стався в квітні 2007 року. Тоді вартість квадратного метра в серійних проектах досягла піку - 1700 євро. Потім почався період безперервного падіння.

"Гра на зростання була помилковою і невірною, - заявив на прес-конференції аналітик однієї з найбільших місцевих компаній з нерухомості Маріс Грінбергс. За його словам, якби збереглася ця тенденція, то в грудні 2008 року вартість квадратного метра наблизилася б до 3000 євро. Але сталося прямо протилежне, і тепер, за умови збереження зворотної тенденції, а це велика половина позаминулого і минулого року, коли в місяць житло дешевшало в середньому на 3%, а в останньому кварталі - і на 5%, то вже на початку 2010 року вартість квадратного метра досягне нуля.

Замість 3000 євро в грудні квадрат житла оцінювався в середньому в 900 євро, тобто на 70% дешевше. І ця різниця збільшуватиметься, - констатував Грінбергс. "Сьогодні ми живемо в іншій реальності, в новому часі, який не обіцяє нічого хорошого", - відразу почав Едгар Шинс. Він відзначив, що жителям Латвії, наприклад, що узяли іпотечні кредити, потрібно негайно оцінити свої сили і можливості з виплати боргу.

"Якщо грошей не вистачає, не потрібно чекати дива. Вам не допоможуть ні уряд, ні банки. Капіталізм сьогодні демонструє свою справжнє обличчя", - попередив Шинс. На даний момент, за підрахунками компанії, в зону ризику попали вже десятки тисяч сімей. Вони підписалися на іпотеку після жовтня 2005 року, в грудні 2008 року вартість житла впала до того рівня, що існував тоді. Таким чином всі квартири, придбані в цей період, сьогодні виявляються переоціненими.

"Нерухомість в республіці ніколи не коштуватиме стільки ж, скільки раніше. Ніколи. Крапка! Наступне істотне зростання на ринку станеться, коли наші діти стануть дорослими. Не раніше", - пообіцяв Шинс.

Читайте також:
Ринок нерухомості в Україні зазнає кризи
Киян виселять з перших поверхів
Для завершення недобудов з бюджету треба виділити 10 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: